Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko-Suszarka Siemens iQ800 - dobre rozwiązanie ?

Ludwik XVI 13 Wrz 2017 10:25 2367 12
  • #1 13 Wrz 2017 10:25
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Witajcie,
    Muszę wymienić moją 12 letnią pralkę, która juz ledwo dyszy.
    Mam problem z suszeniem ciuchów i dlatego szukam zintegrowanego urządzenia.

iQ800: http://www.siemens-home.bsh-group.com/pl/list...o-suszarki/WD15H542EU?breadcrumb=washerdryers

Opinie ma praktycznie same bardzo dobre.

Stwierdzone wady:
    - wysokie zużycie prądu - dla mnie nie ma znaczenia, bo mam nadprodukcję energii przez panele fotowoltaiczne
    - mały wkład suszenia mnie martwi trochę ale jakoś to ogarniemy

Zna ktos ten model ? Na forum praktycznie brak informacji...

0 12
  • SterControl
  • #2 13 Wrz 2017 10:46
    Lodxx
    Specjalista AGD

Mogę się wypowiedzieć ze strony serwisanta.Mam taki sprzęt w magazynie niestety nie sprawny,padła po 4 latach.Skomplikowana w środku ale jakość wykonania jest dobra.Wyprodukowana w chinach.

0
  • SterControl
  • #3 13 Wrz 2017 11:57
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Lodxx napisał:
    .Mam taki sprzęt w magazynie niestety nie sprawny,padła po 4 latach. Skomplikowana w środku ale jakość wykonania jest dobra.

Dzięki za opinie.
    Rozumiem, że nienaprawialna ?

0
  • Pomocny post
    #4 13 Wrz 2017 18:25
    Lodxx
    Specjalista AGD

Nie wiem,na razie sobie stoi nie chcę oceniać źle tego sprzętu może przecież to być jednostkowy przypadek.Ale trochę jednak świadczy to o jakości tym bardziej że Siemens od dwóch lat to tylko marka,znak firmowy Boscha oczywiście chodzi o AGD.Na twoim miejscu celowal bym w coś z 5 letnią gwarancją.

0
  • #5 13 Wrz 2017 19:05
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Ciężko cos kupić sensownego za te 3 tys pln.
    Niby duzo forsy ale na Miele czy AEG z pompą ciepła za mało ;)

W tym Siemensie (znalazłem tez odpowiednik Boscha) plusem jest to ze nie zużywa wody do suszenia. Ciekawa konstrukcja...

0
  • Pomocny post
    #6 13 Wrz 2017 22:56
    Lodxx
    Specjalista AGD

Może coś z candy,ariston?Rozejrzyj się wlaśnie za czymś co ma długą gwarancję.Bo niestety dzisiejszy sprzęt za duże pieniądze nie oznacza trwałości.

0
  • #7 15 Wrz 2017 14:27
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Znalazłem jeszcze blizniaczy model do Siemensa czyli Bosch WVH30542EU
    http://www.bosch-home.pl/lista-produktow/pranie-i-suszenie/pralko-suszarki/WVH30542EU

Podoba mi sie wyjatkowo ta technologia suszenia bez dodatkowego zużycia wody i chyba sie jednak na jeden z tych 2 modeli zdecyduję.

0
  • Pomocny post
    #8 15 Wrz 2017 19:30
    mrice
    Specjalista AGD

Kolego, a rozważałeś rozwiązanie osobnej pralki i osobnej suszarki ?
    Moim skromnym zdaniem rozwiązanie zdecydowanie lepsze. Nie przypadkiem suszarki jako osobne urządzenia mają inną konstrukcję bębna, poza tym tradycyjna suszarka sprawdza wilgotność prania, co za tym idzie, zakończy cykl w momencie wysuszenia ciuchów. W pralko-suszarkach nie kojarzę, by ta funkcja występowała.
    Jeśli jest problem z powierzchnią na której mają stać urządzenia to istnieje możliwość ustawienia w tzw słupku. Stosuje się wówczas taki bajer:
    http://www.bosch-home.pl/lista-produktow/pran...Z11400?breadcrumb=washersanddryersaccessories
    przykręcasz to do blatu pralki i wstawiasz na nią suszarkę. BSH miał te łączówki fajnie dopasowane do obudów i ładnie to wygląda. Całość w budżecie ok 3000 myślę, że się zmieści.
    Jeśli dopuszczasz dwa urządzenia stojące swobodnie, może warto by rozważyć Beko. Sprzęt niby budżetowy, ale o stosunkowo prostej konstrukcji, a przede wszystkim na stosunkowo tanie części oryginalne. Generalnie temu producentowi dużo zarzucić nie można.

Jeśli jednak z jakiś przyczyn koniecznie musi być to pralko-suszarka to model który podałeś jest dość dobrym wyborem. Konstrukcja jest już kilka latek na rynku, zmieniała się nieco wizualnie, czyli panele sterowania, ramki drzwi i tak powstawały nowe modele. Plusem niepodważalnym jest rozbieralny zbiornik, co daje szanse na wymianę łożysk bębna, co kilka razy się trafiło. Konstrukcja na pozór wygląda na skomplikowaną, w praktyce stosunkowo przyjemna nawet przy dotkliwych rozbiórkach. Jedyny minus to dość drogie części oryginalne.

0
  • #9 15 Wrz 2017 19:54
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Cały czas sie biję z myślą o 2 urzadzeniach, tylko ze wtedy musze usuwac sporo półek w pomieszczeniu gospodarczym.
    To juz spory kloc mi sie robi.
    Chyba po prostu niech żona zadecyduje i po sprawie ;)

0
  • #10 18 Wrz 2017 19:39
    mrice
    Specjalista AGD

Ja bym namawiał do osobnych urządzeń.
    Własnie dziś znajomych wysłałem po ta suszarkę:
    Bosch WTN86201PL
    Prosta konstrukcja, bez fajerwerków i wodotrysków, a co ciekawsze, tańsza niż Beko.

0
  • #11 12 Paź 2017 14:33
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Suplement.

Kupiłem WD15H542EU - pralko suszarka z ciekawym systemem suszenia gorącym powietrzem bez dodatkowego zużycia wody.
    Działa to zaskakująco dobrze, choc trzeba pamietac o max 4kg załadunku przy suszeniu. Jak załadowałem więcej, to nie dała rady dosuszyć prawidłowo.

Pralka jest ciężka - 90 kg. Bardzo stabilna.
    Praca jest cicha jak na ten typ napędu. Jakość wykonania sensowna.

0
  • #12 12 Paź 2017 22:30
    mrice
    Specjalista AGD

Czyli jednak wygrało combo.

Tak przez ciekawość, jak wygląda sprawa z gnieceniem podczas suszenia ? Wielu klientów z którymi rozmawiałem, którzy mieli właśnie pralkosuszarki mocno na to narzekało.

1
  • #13 13 Paź 2017 09:19
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Rzeczy nie są idealnie proste ale całkowicie akceptowalne.
    Nawet w krótkim programie 60 min (pranie i suszenie) jest całkiem ok. Z tym, że wtedy wirowanie tylko 1500 rpm

Suszarka wyrzuca ciepłe powietrze tyłem, więc dodatkowo ogrzewa pomieszczenie gdzie stoi :)

0
  Szukaj w 5mln produktów