Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom WHD 80 odtwarzanie mlutimediów i PVR

13 Wrz 2017 14:19 9060 14
  • Poziom 25  
    Witam, dostałem od orange "Sagemcom WHD 80" w menu nie widzę opcji multimedia, czy odtwarzanie z USB, nie ma tego też w instrukcji obsługi... ale kiedy dekoder jest włączony i podepnę pendrive/dysk to wyskakuje informacja czy ma przeglądać pliki i normalnie idzie odtwarzać filmy czy zdjęcia, nawet jest dostęp dlna. Jak wyjdę z odtwarzania to już nie ma powrotu... jedynie odpiąć pendrive/dysk i podpiąć na nowo... o co tutaj chodzi ?

Drugie pytanko dysk do PVR wiem że musi być specjalny, jest gdzieś może dostępny opis jak przerobić zwykły dysk ?
  • Poziom 21  
    Nie musi być specjalny, może być zwykły zewnętrzny USB, musisz go zainstalować co wiąże się z formatem dysku i zablokowaniem go przez dekoder, znaczy to mniej więcej, że nagrane filmy będziesz mógł odtwarzać tylko na tym dekoderze ;)
  • Poziom 14  
    Ja wiem że do dekodera whd 80 jest potrzebny dysk dedykowany . Do kupienia w salonach Orange za ..... 250 zł 😚😙
  • Poziom 25  
    Dzieki za odpowiedź, doszedłem do etapu menu serwisowe (D,C,D) i jest tam opcja dysk > formatuj, analizuj , oraz pokazuje statystyki dysku, które są puste pola, próbowałem różne pamięci USB i dyski HDD ale obecnie brak powodzenia, włącza się na chwilę formatowanie, znika ale nic to nie zmienia.

Po podłączeniu dysku pod dekoder normalnie go wykrywa i idzie z niego przeglądać multimedia, czyli USB działa, dyski/peny są wykrywane, ale nie chcą się formatować w menu serwisowym.
  • Poziom 21  
    Bo źle to robisz, podczas pierwszego podłączenia dekodera wyświetlały się kolejno opcje konfiguracyjne. Wśród tych opcji było pytanie o dysk, jest tam do wyboru Instalacja Dysku ;)
  • Poziom 25  
    Czyli co,podłączyć dysk, zrobić factory reset i powinno zainstalować ?
  • Poziom 21  
    Nie wiem czy to konieczność, ale po factory na pewno pojawi się ta opcja ;)
  • Poziom 14  
    Dekoder ma zapisano w swoim firmware model dysk dedykowany z którym może współpracować.
  • Poziom 2  
    czy coś się zmieniło w temacie? dziś dostałem dekoder whd 80, podłączyłem dysk jednak dekoder go nie widzi. obsługa orange powiedziała mi że wystarczy jaki kolwiek dysk, byle miał minimum 160GB i usb 3.0 ktoś coś wie na ten temat? bo nie wiem jaki dysk kupić :/
  • Poziom 43  
    cypfirebolt napisał:
    podłączyłem dysk

Jaki dysk konkretnie?
    cypfirebolt napisał:
    obsługa orange powiedziała mi że wystarczy jaki kolwiek dysk, byle miał minimum 160GB i usb 3.0 ktoś coś wie na ten temat? bo nie wiem jaki dysk kupić :/

Przecież podali wszelkie dane.
  • Poziom 25  
    USB 3.0 ?? Ale po co jak tam jest USB 2.0 heh

Ja obecnie się poddałem, robiłem ustawienia fabryczne z podpiętym dyskiem, próby formatowania itp. nic to nie daje... gdyby tylko ktoś kto ma taki dysk oryginalny zgrał jego obraz....
  • Poziom 2  
    no właśnie... dlatego też się zdziwiłem że 3.0 i jeszcze wstrzymałem się z zakupem dysku, licząc że może ktoś tutaj rozkminił temat. Wygląda na to, że albo technicy orange plotą bzdury albo zmodyfikowali soft. może uda mi się od kogoś pożyczyć dysk z usb 3.0 i przetestować, w przeciwnym razie zostaje zakup oryginalnego dysku za 250 zł.
  • Poziom 25  
    Hmm w sumie jakaś aktualizacja była... sprawdzę to , na USB 3.0 też chociaz po co to sam niewiem...
  • Poziom 2  
    sprawdziłem dysk usb 3.0 WD 500GB nie widzi...
  • Poziom 6  
    Ja próbowałem z 3.0 USB GoodRam 320GB i też go nie widzi więc chyba jednak musi być dysk dedykowany. Trochę to słabe ze strony Orange bo powinni uprzedzać że tak jest jeżeli reklamują możliwość nagrywania. Do linni technicznej już nie dzwonię bo jedna rozmowa kosztowała mnie 20 zł i niewiele pomogła.