witam !!!
Mam problem z Grmofonem Bernard GS 464 szaleją mu obroty, wiem temat był wałkowany. Ktoś na jakimś forum doradził aby zdemontowac silniczek PRM - 33 - 1.9 rozebrać i wyczyścić posłuchałem i rozebrałem tylko pogiołem szczotki za mocno (zamysliłem się i przejechałem grubym paierem ściernym i jest szmelc). Moje pytanie polega na tym gdzie taki silniczekmozna kupić?? Nowy albo nie nowy ale pewny na 200%
. Wiem , że zakłady "SILMA" splajtowały a może jest jakiś jego zamiennik?? a jesli tak to jaki i czy 100 procentowy, czy muszę modyfikować gramofon jeśli tak to w jaki sposób?? . A i zaznaczam jeszcze jedno skrzywienie moje nie akceptuje rozwiązań typu "wstaw opornik miedzy silnik a elektronikę" , ponieważ kiedyś czytałem na elektrodzie chyba post o jakimś nieznanym gramofonie radzieckim zrobionym na podobnej zasadzie znaczy stabilizacja obrotów na żarówce z fotoooporem. W poscie tym Pan h Jaworski pisał że wstawienie takiego opornika zwiększa (i słusznie) rezystancje silnika a to może ogłupiać stablizacje obrotów (może nie tak dokładnie ale tak zrozumiałem). wiec potrzebuje silnik jak najbardziej zbliżonego do PRM - 33-1.9 w cenie do 20 - maximum maximorum 25 zł (ale tu juz będę się baaardzo zastanawiał
)
Za pomoc z góry dziekuje...
Mam problem z Grmofonem Bernard GS 464 szaleją mu obroty, wiem temat był wałkowany. Ktoś na jakimś forum doradził aby zdemontowac silniczek PRM - 33 - 1.9 rozebrać i wyczyścić posłuchałem i rozebrałem tylko pogiołem szczotki za mocno (zamysliłem się i przejechałem grubym paierem ściernym i jest szmelc). Moje pytanie polega na tym gdzie taki silniczekmozna kupić?? Nowy albo nie nowy ale pewny na 200%
Za pomoc z góry dziekuje...