Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lodowka Hoover HVBF6182XFHK - nie wlacza sie, nie ma swiatla.

dreamherb 14 Sep 2017 10:54 2727 3
lampy.pl
    dreamherb
    Level 9  
    Witam.
    Moze ktosik mial podobny problem z ta lodowka i moze pomoc.
    Lodowka Hoover HVBF6182XFHK przestala dzialac kilka godzin pozniej jak przestawilem ja o ok 30cm, nie wylaczajac z pradu (nie wiem czy to moglo miec wplyw, nie szarpalem jej :))

Lodowka ma 16 miesiecy, juz po gwarancji.
    Bezpiecznik i kabel sa w porzadku,
    Do przekaznika dochodzi prad, pozniej idzie do plyty glownej i tutaj chyba jest amba.
    Po ominieciu plyty glownej, podlaczylem pod agregat i lodowka zaczela chlodzic.
    Sprawdzilem plyte glowna i fizycznie nie widac, aby byla uszkodzona. Ma ktosik moze schemat? Co najczesciej moze pasc? A moze to nie plyta glowna?

Plyta glowna: HT-PCB-247-A11195B-PC-V01

Bede bardzo wdzieczny za kazda porade.
    Dziekuje.
    Lodowka Hoover HVBF6182XFHK - nie wlacza sie, nie ma swiatla.Lodowka Hoover HVBF6182XFHK - nie wlacza sie, nie ma swiatla.
  • lampy.pl
    soho4
    Level 10  
    Cześć.
    Parę dni temu spotkał mnie identyczny przypadek :( ta sama lodówka, ten sam okres używania, to samo nie działa. Udało Ci się rozwiązać problem? Daj znać proszę jak sobie poradziłeś. Mam nadzieję, że nie przez zakup nowej. :O
  • lampy.pl
    dreamherb
    Level 9  
    Lodowka Hoover HVBF6182XFHK - nie wlacza sie, nie ma swiatla.
    Siemka,
    Sorka za delay, wiec tak:
    Kolega sprawdził diody i okazało się, ze jedna dioda SB1100 była wadliwa. Po wymianie zaczęło działać światło i zamrażalnik na dole. Po przekręceniu termostatu do 0 lodówka wyłącza się i musze odłączyć ja z kontaktu na kilka sekund, aby znowu zaczęła działać. Póki co kupiłem nowa, a tą mam na eksperymenty :) Dam znać jak uporam się z chłodziarką. Może jakoś wspólnymi silami uda się zdziałać cos ciekawego :D

Na rysunku zaznaczyłem diodę, którą wymieniłem, przepuszczała prąd w dwie strony, a powinna tylko w jedną. Sprawdzane miernikiem.
    dreamherb
    Level 9  
    Witam po kilku latach.
    Lodowka dziala od tamtej pory bez problemow. Gdzies wyczytalem, ze producent montuje czesci, ktore maja ograniczenia czasowe i tuz po gwarancji sie psuja. Niestety nie mam tego potwierdzonego. Temat uwazam za zamkniety jak coś PM :)
    Pozdrawiam.
    Wymiana diody na plycie glownej.