Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodowka Hoover HVBF6182XFHK - nie wlacza sie, nie ma swiatla.

dreamherb 14 Wrz 2017 10:54 942 2
  • #1 14 Wrz 2017 10:54
    dreamherb
    Poziom 2  

Witam.
    Moze ktosik mial podobny problem z ta lodowka i moze pomoc.
    Lodowka Hoover HVBF6182XFHK przestala dzialac kilka godzin pozniej jak przestawilem ja o ok 30cm, nie wylaczajac z pradu (nie wiem czy to moglo miec wplyw, nie szarpalem jej :))

Lodowka ma 16 miesiecy, juz po gwarancji.
    Bezpiecznik i kabel sa w porzadku,
    Do przekaznika dochodzi prad, pozniej idzie do plyty glownej i tutaj chyba jest amba.
    Po ominieciu plyty glownej, podlaczylem pod agregat i lodowka zaczela chlodzic.
    Sprawdzilem plyte glowna i fizycznie nie widac, aby byla uszkodzona. Ma ktosik moze schemat? Co najczesciej moze pasc? A moze to nie plyta glowna?

Plyta glowna: HT-PCB-247-A11195B-PC-V01

Bede bardzo wdzieczny za kazda porade.
    Dziekuje.
    Lodowka Hoover HVBF6182XFHK - nie wlacza sie, nie ma swiatla.Lodowka Hoover HVBF6182XFHK - nie wlacza sie, nie ma swiatla.

0 2
  • #2 14 Gru 2017 22:36
    soho4
    Poziom 9  

Cześć.
    Parę dni temu spotkał mnie identyczny przypadek :( ta sama lodówka, ten sam okres używania, to samo nie działa. Udało Ci się rozwiązać problem? Daj znać proszę jak sobie poradziłeś. Mam nadzieję, że nie przez zakup nowej. :O

0
  • #3 29 Gru 2017 10:17
    dreamherb
    Poziom 2  

Siemka,
    Sorka za delay, wiec tak:
    Kolega sprawdzil diody i okazalo sie, ze jedna dioda SB1100 byla wadliwa. Po wymianie zaczelo dzialac swiatlo i zamrazalnik na dole. Po przekreceniu termostatu do 0 lodowka wylacza sie i musze odlaczyc ja z kontaktu na kilka sekund, aby znowu zaczela dzialac. Poki co kupilem nowa, a ta mam na eksperymenty :) Dam znaka jak uporam sie z chlodziarka. Moze jakos wspolnymi silami uda sie zdzialac cos ciekawego :D

Na rysunku zaznaczylem diode, ktora wymienilem, przepuszczala prad w 2 strony, a powinna tylko w 1. Sprawdzane miernikiem.
    [/url]Lodowka Hoover HVBF6182XFHK - nie wlacza sie, nie ma swiatla.

0