Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson L655 - Drukarka jest w trybie offline

22 Wrz 2017 19:34 1845 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam problem z drukarką Epson L655. Przełącza się ona samoczynnie w tryb offline po jakimś czasie. Sterowniki zostały zaktualizowane.Sama drukarka skanuje i drukuje pliki jej ustawień. Problem pojawia się gdy trzeba jej zlecić coś z komputera do druku. Drukarka jest w firmie, więc nie mam praw administratora. Gdyby ktoś wiedział jak to przestawić na tryb online, to byłbym wdzięczny.
  • Spec od drukarek
    Może administrator ustawił dostępność w określonych godzinach. Masz możliwość podejrzenia ustawień drukarki?
  • Poziom 2  
    Tego na pewno nie zrobił, bo to by wyłączało cyklicznie, a tutaj wyłącza jak się drukarce podoba. Na samej drukarce nie ma takiej opcji, a w komputerze nikt przy niej nie majstrował. Ona jest offline na druk i tyle. Jeszcze zapomniałem dodać, że ona jest na wifi, ale z siecią wszystko ok.
  • Poziom 12  
    Upewnij się u administratora sieci, czy router nie rozłącza 'bezczynnych' urządzeń po jakimś czasie. Może to też być uszkodzony moduł wifi w drukarce - najlepiej by było, gdyby można ją było przetestować jakiś czas na kablu USB.
  • Poziom 21  
    Firstsannin napisał:
    Przełącza się ona samoczynnie w tryb offline po jakimś czasie

Po jakim czasie? Epsony po braku użytkowania przez 4 godziny same się wyłączają.

Przez co jest połączona drukarka? Jeśli przez USB to sprawdź w ustawieniach drukarki czy połączenie USB jest aktywne bo można wyłączyć przez co komputer nie wykrywa drukarki.
  • Poziom 2  
    Jeśli była wykorzystywana o 16, to rano o 9 następnego dnia już nie działa. Jest połączona przez wifi. Wydaje mi się, że router nie rozłącza bezczynnych urządzeń, bo drukarka stale pokazuje że jest połączona z siecią, tu się nic nie zmienia.
  • Poziom 13  
    Nie wiem czy to Ci pomoze ale mialem podobny problem z toshiba. Drukarka po wlaczeniu komputera laczyla sie z siecia jak zadawalem prace do druku to przechodzila w tryb offline. Po pierwsze sprawdz ping jesli ma duze opoznienia to mozesz sprobowac wszystkie mozliwe programy ktore probuja cos drukowac na drukarce wylaczyc i wlaczyc. w moim przypadku byl to jakis dziwny czytnik kart magnetycznych z ktorego mozna bylo drukowac jakies raporty. Musial miec jakis druk w poleceniu ktory sie zawiesil i blokowal druk z innych programow. Po wylaczeniu i wlaczeniu wszystkich urzadzen drukarka sie odblokowala. Ten sam przypadek na 2 komputerach w jednej firmie windows 7 x64 jesli dobrze pamietam. (Sprobuj polaczyc kompa w lan z drukarką jesli jest taka mozliwosc. W ten spoaob moze uda sie wyeleminowac problem zepsutej karty sieciowej?)