Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kospel Epco II 24 - zmniejszenie mocy

marcinbzq 23 Wrz 2017 13:33 195 2
  • #1 23 Wrz 2017 13:33
    marcinbzq
    Poziom 3  

Mamy w domu kocioł elektryczny Kospel Epco II 24, który ma w sobie wbudowane trzy grzałki. Jako że połowę pokoi teraz ogrzewa kominek, chcieliśmy obniżyć zużycie tego kotła.

Podobno kocioł reguluje się automatycznie, ale wolimy odłączyć je kompletnie i zostawić tylko jedną grzałkę.

W jaki sposób się do tego zabrać bez wzywania elektryka?

W załączniku instrukcje/ schematy pieca.
    EPCO.L..pdf Download (863.16 kB)

Marcin

• #2 23 Wrz 2017 15:53
    michcior
    Poziom 29  

Chcecie coś robić z prądem, skoro wspominacie wizytę elektryka, to znaczy że nie bardzo macie doświadczenie w tej dziedzinie. Moja prośba, nie róbcie nic z kabelkami, połączeniami i innymi rzeczami związanymi z elektrycznością. To nie są żarty. Jak rozkręcicie jakaś rurę i zacznie cieć, co najwyżej coś tam zaleje. Prąd to porażenie i pożar! Proszę, popytajcie po znajomych, zawsze jest jakaś złota rączka.
    A wracając do tematu. Skoro się reguluje to się reguluje, trzeba temu zaufać. Jak zakręcicie część obiegu, to kocioł i tak będzie utrzymywał temperaturę zadaną tyle że zużywając mniej energii. Tu sprawa jest prosta, każda kilowatogodzina zamienia się na ciepło które pozostaje w domu. Póki nie będzie za ciepło w pomieszczeniach, póty nie marnuje się ani kropelka prądu.

• #3 23 Wrz 2017 16:33
    BUCKS
    Poziom 24  

instrukcja za wiele mi nie wyjaśniła, chyba, że coś przeoczyłem. W nowych modelach to o ile wiem to są przełączniki za pomocą których wybiera się, czy mają chodzić wszystkie grzałki, czy tylko wybrane.
    Może warto zwrócić się do producenta, czy ten konkretny egzemplarz oferuje proste wyłączenie zbędnych grzałek.

michcior napisał:
    Jak zakręcicie część obiegu, to kocioł i tak będzie utrzymywał temperaturę zadaną tyle że zużywając mniej energii

Pytanie w jakim zakresie taki elektryczny kocioł może "modulować" mocą. Generalnie zamiast 3 grzałek po 8kW każda to moim zdaniem bardziej funkcjonalna byłaby 1 grzałka 8kW, bo taka moc w zupełności wystarczy na c.o. Chyba, że jakieś inne przesłanki przemawiają za tym, aby zostawić wszystkie grzałki. Tak czy siak ja prosiłbym producenta o stosowną poradę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME