Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można zainstalować windowsa, czarny ekran

12 Paź 2017 16:08 849 7
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam laptopa z wgranym Windows 8 od nowości. Laptop zaczął mulić, więc przywróciłam go do ustawień fabrycznych i zainstalowałam system Windows 8.1 pro, przez brak klucza ciągle pojawiały mi się komunikaty, więc zainstalowałam Windows 8, klucz pobrał się z biosu i było ok. Po paru dniach laptop zaczął chodzić mega wolno, 100% użycia dysku (sprawdziłam HDTune i dysk zdrowy). Okazało się, że mam 2 Windowsy, bo tego Windows 8.1 pro musiało nie skasować. Chciałam ponownie przywrócić komputer do ustawień fabrycznych. Kliknęłam: całkowicie wyczyść dysk i na około 60 % wywala niebieski ekran z napisem: Komputer napotkał problem, użyj opcji zaawansowanych lub wyłącz komputer. Od tamtej pory nie mogę wejść w Windowsa, bo po odpaleniu pojawia się logo i potem czarny ekran. Próbowałam odpalić lapka z płyty z Windows 8, przy pierwszej próbie odpaliło instalkę Windowsa, ale w trakcie wywala błąd. Teraz nie mogę ani wejść do Windowsa, ani odpalić go z płyty. Może coś w biosie jest źle ustawione. Przesyłam zdjęcia w załącznikach i może ktoś wie o co chodzi, bo ja się męczę od 2 dni i bez rezultatów, a pomysły mi się skończyły.
  • Poziom 14  
    Przestaw w BIOS-e OS Mode Selection na UEFI and Legacy OS.
    Czy masz możliwość podłączenia dysku do jakiegoś komputera, aby sformatować dysk ?
  • Poziom 8  
    Niestety nie mam możliwości podłączenia dysku do innego laptopa. Przestawiłam na UEFI and Legacy OS i dalej to samo, logo a potem czarny ekran. Laptop startuje mi z płyty kiedy Secure Boot ustawię na Enabled, jednak w trakcie naprawy, odświeżania, czy jakiejkolwiek innej opcji wywala taki błąd: Nie można zainstalować windowsa, czarny ekran
  • Poziom 14  
    Pisałeś że
    aksiezniczka napisał:
    Próbowałam odpalić lapka z płyty z Windows 8, przy pierwszej próbie odpaliło instalkę Windowsa, ale w trakcie wywala błąd.
    jaki to błąd ?
    Czy próbowałeś czystej instalacji, czy też przywracania ?
  • Poziom 8  
    Próbowałam czystej instalacji i przywracania. Podczas czystej instalacji wyświetliło mi się okno Windows 8, kliknęłam zainstaluj system, po czym wyskoczył komunikat: Nie można zainstalować systemu Windows i coś , że mogę spróbować punktu przywracania, którego nie mam. Niestety nie mam zdjęcia z tym błędem, ponieważ tak jak pisałam czystą instalację udało mi się uruchomić tylko raz, teraz już nie idzie.

• Poziom 35  
    Wyciągnij dysk i zobacz czy odpala DVD, podaj też dokładny model i konfiguracje komputera.
  • Poziom 14  
    Aby uruchomić instalacje z płyty, musisz mieć wyłączone Secure Boot, wtedy będzie możliwy boot z napędu DVD, po kliknięciu któregoś z klawiszy. Napisz dokładnie, czemu teraz nie możesz uruchomić instalacji.