Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook Wrozamet 1500 - brak płomienia piekarnika

Merki 12 Paź 2017 18:36 348 6
  • #1 12 Paź 2017 18:36
    Merki
    Poziom 11  

Witam,

jestem w posiadaniu kuchni gazowej jak w temacie. Model chyba 1500 sądząc po zdjęciach w Internecie, lecz na 100% nie wiem (brak tabliczki znamionowej). Problem jest z odpaleniem piekarnika, przeszukałem wszystkie dotychczasowe tematy i nie znalazłem problemu podobnego do mojego tzn. kompletny brak zapłonu palnika. Przy zdjętej przedniej maskownicy, wciśnięciu i przekręceniu gałki palnika na dowolny stopień ze skali 1-8 nie słychać, aby gaz się ulatniał, próby odpalenia zapałką nie dają rezultatu. Do gałki - zaworu dochodzą trzy rurki - jedna jest rurką, którą idzie gaz, druga jest chyba tzw. termoparą kontrolującą czy istnieje płomień, trzeci cienki drut prowadzi do czujnika (?) umieszczonego w górnej części komory piekarnika (nie wiem czy dobrze rozkminiam, ale to pewnie zabezpieczenie przed zbyt wysoką temperaturą odcinające gaz). Dysza nie jest zapchana, próbowałem ją przetkać igłą, jednak nic to nie dało. Domyślam się, że podejrzany może być sam zawór lub któryś z tych czujników, ale czy da się jakoś wykluczyć co jest zepsute bez części zapasowych? Pomijam już to, że z tego co widzę to ten piecyk już taki trochę wiekowy, więc nie wiem jak to będzie z częściami ;)

P.S. Oczywiście palniki górne kuchni działają bez problemu, problem jest tylko z palnikiem piekarnika

0 6
  • #3 12 Paź 2017 19:43
    Merki
    Poziom 11  

Dokładnie tak. Dodam, że gałka w zakresie 0-4 chodzi bardzo lekko, ale powyżej 4 do max chodzi z oporem. Nie wiem czy tak było ani czy ma to jakieś znaczenie w tym momencie

0
  • #5 13 Paź 2017 09:18
    Merki
    Poziom 11  

Mimo, że ją przetykałem igłą? Mogę jeszcze spróbować ją odkręcić ale nie wiem czy potem to się jakoś uszczelnia ten gwint czy jest po prostu wkręcany

0
  • #7 15 Paź 2017 12:29
    Merki
    Poziom 11  

Wykręciłem dyszę, nic nie wyleciało ale pomogło ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów