Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hotpoint Ariston AQS73D - bęben pralki się nie obraca

Xawi 22 Oct 2017 17:18 2610 3
 • #1
  Xawi
  Level 6  
  Witam serdecznie!
  Jak mogę dotrzeć do rzeczy, która weszła szczeliną między bęben, a fartuch? Rzecz ta blokuje obroty bębna. Czy jak zdejmę górną pokrywę, to zdołam tą rzecz wyciągnąć? Proszę o pomoc! Dziękuję
 • Helpful post
  #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Xawi wrote:
  Czy jak zdejmę górną pokrywę, to zdołam tą rzecz wyciągnąć?
  Nie. Być może przez otwór po wymontowaniu grzałki lub węża zbiornik - filtr. Czy pralka wcześniej hałasowała na wirowaniu?
 • Helpful post
  #3
  jdubowski
  Tube devices specialist
  Jeśli pralka z przednim ładowaniem to od góry nic nie zdołasz zdziałać. Sugeruję wykonać odpowiedni haczyk z drutu (wieszak do odzieży) i pogrzebać w zbiorniku przez otwór po wyjętej grzałce...
 • #4
  Xawi
  Level 6  
  Witam serdecznie! Dziękuję bardzo za pomoc! Wykorzystałem po troszeczkę Państwa wskazówki i dodałem swój pomysł i udało się rozwiązać mój problem!
  Najpierw zdjąłem kołnierz - od góry pralki( ściągnąłem górną pokrywę pralki). Następnie drutem w którym na końcu zrobiłem haczyk, który wsunąłem od przodu pralki między bęben a obudowę ,która otacza bęben i po chwilowej penetracji, miejsca w dolnej części obudowy udało się za pomocą haczyka wyciągnąć rzecz. Następnie założyłem kołnierz, założyłem klamrę ściskającą kołnierz na bębnie - od góry i gotowe. Pralka pierze, bęben się okręca.
  Pozdrawiam!