Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Si這wnik zaworu mieszaj帷ego Afriso w kotle na paliwo sta貫 Defro Komfort Eko

zelur 26 Oct 2017 18:04 8214 2
    zelur
    Level 3  
    Witam,

Mam pytanie w zwi您ku z si這wnikiem zaworu czterodrogowego Afriso. Si這wnik jest wpi皻y do sterownika kot豉 Defro Komfort Eko, tak瞠 sterowanie si這wnikiem odbywa si przez kocio. Prosz o informacj kt鏎a z opcji jest poprawna, poniewa mam problem z wyregulowaniem zaworu pod kocio.

Opcja 1 zastosowana przez instalatora. Podczas procesu rozpalania sterownik kot豉 otwiera zaw鏎 (zaw鏎 jest na 10 - na sterowniku kot豉 informacja: otwarcie 100%) tak aby ca貫 ciep這 posz這 na instalacj oraz grzejniki i dopiero po ogrzaniu domu si這wnik zaczyna si zamyka (od 10 w stron 0) i cz窷 gor帷ej wody z kot豉 jest prowadzona na powr鏒 do kot豉. Tak mam obecnie ustawione, ale nurtuje mnie to, 瞠 je瞠li ca貫 ciep這 na pocz徠ku idzie na instalacj to do powrotu kot豉 przechodzi tylko zimna woda z instalacji (zaw鏎 jest otwarty na instalacj, ale zamkni皻y na powr鏒).

Opcja 2 nad kt鏎 si zastanawiam. Podczas rozpalania kot豉 zaw鏎 powinien by zamkni皻y (0) przez to ciep豉 woda z kot豉 wraca do niego przez powr鏒 i dopiero kiedy na kotle wzro郾ie temperatura to zaw鏎 zacznie si otwiera (od 0 w stron 10) przez co ciep豉 woda dostanie si troch p騧niej do grzejnik闚, ale za to powr鏒 b璠zie ca造 czas dogrzany.

Prosi豚ym o rozwianie moich w徠pliwo軼i.
    burur
    Level 21  
    Producenci kot堯w zalecaj minimaln temperatur powrotu w granicach 50-60蚓. Opcja druga moim zdaniem jest prawid這wa. Mo瞠sz sobie poczyta o korozji niskotemperaturowej Link
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    Kocio ma jak najszybciej osi庵n望 temperatur rz璠u 60 stopni min. czyli rozpalanie na kr鏒kim obiegu i stopniowe przekazywanie ciep豉 na obiekt.