Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

orange tv - Nagły całkowity zanik sygnału

ventur86 27 Oct 2017 18:44 5871 9
    ventur86
    Level 2  
    Witam, nagły całkowity zanik sygnału satelitarnego.

Po 4 latach korzystania z cyfry+ postanowiłem zmienić na orange tv.
    Przez te 4 lata korzystania z c+ jak i przez pierwsze dwa miesiące w orange nie było w ogole problemu z sygnałem.
    Nagle pewnego dnia programy zaczeły się zacinać a po trzech dniach nastała całkowita utrata zasięgu.
    A więc zacząłem ruszac anteną z zerowym efektem. Po sprawdzeniu chyba ze dwadziescia razy wtyczek, pomyślałem że padł dekoder z orange - zglosilem na infolinie i dekoder został wymieniony na nowy, po podłączeniu nowego dekodera nic sie nie zmieniło. Następnie pomyślałem KONWERTER... na drugi dzien pojechalem i kupiłem nowy konwerter i? i dalej nic... całkowity brak sygnału. Kabel antenowy przewodzi prąd a więc tez odpada.
    Reasumując: nowy dekoder, nowy konwerter, kabel antenowy i wtyczki sprawdzone. Czy cos oprocz tego moglo sie jeszcze zepsuc?
    Podłączyłem miernik sygnału i NIE ZALEŻNIE OD USTAWIENIA ANTENY kręcąć pokrętłem całkowicie w lewo nie ma nic, kręcąc całkowicie w prawo piszczy, dając na środek piszczy ciszej.

W tym momencie po sprawdzeniu sygnału miernikiem siadam przed komputerem i pisze tą wiadmoosc bo nie mam pojecia jak to mozliwe ze z dnia na dzien stracił się sygnał lub co się mogło jeszcze popsuć.
    andpol 33
    Level 38  
    Zwyczajnie nie potrafisz ustawić anteny. Nie potrzebnie zacząłeś od kręcenia anteną.
    ventur86
    Level 2  
    mam ustawioną antene tak jak miałem zawsze i nigdy nie było problemu w tym samym kierunku mają ustawione anteny wszyscy sąsiedzi. Ruszałem anteną na boki i w góre-dół. nie zaleznie od ustawienia anetyny na TV pisze brak sygnału. Ani na moment nawet na TV nie wyskakuje plansza ze jest słaby lub dobry zasięg (nie ma nawet czewonej kreski) caly czas pisze brak sygnału.
    maksar
    Level 31  
    andpol 33 wrote:
    Zwyczajnie nie potrafisz ustawić anteny.

Potwierdzam.
    andpol 33
    Level 38  
    No i widać, że nie masz o tym bladego pojęcia. Anteny nie ustawia się na oko, "jak u sąsiada". Tutaj każdy milimetr ma znaczenie. Poza tym dekodery orange często "pamiętają" brak sygnału. Trzeba najpierw ustawić antenę, potem zresetować dekoder i od początku przejść przez kolejne kroki ustawienia anteny w dekoderze. Niestety te dekodery nie nadają się do ustawiania anten.
    ventur86
    Level 2  
    w stwierdzeniu "jak u sąsiada" chodzi mi o ogolny kierunek czyli na południe. Wiem za kazdy milimetr ma znaczenie ale miernik sygnału w zadnym ustawieniu anteny nie wykazuje nawet najmniejszego załapania sygnału. Np. miernik dam na połowe i ta wskazówka jest cały czas na połowie chocbym i 3godziny probował ustawic tą antene.
    andpol 33
    Level 38  
    Już szukaj fachowca bo widać, że sam nie dasz rady.
    User removed account
    User removed account  
    pikarel
    Level 35  
    mihal2002 wrote:

Blogów nie czytaj bo to bez sensu.

Nie ma sensu robienie czegoś, o czym się wie mało, lub nic.
    Jest sens czytać, choćby po to, żeby się dowiedzieć tego (z podanego przeze mnie linka):
    Quote:
    (...) istotnym kryterium jest ustawienie anteny. A to wymaga precyzji.
    Możemy zapewnić odbiorców, że jesteśmy przekonani, iż ustawić antenę satelitarną potrafi każdy.
    Ale zrobić to dobrze – tylko osoby, które posiadają do tego wiedzę, sprzęt i kwalifikacje.