Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet silver praca kotła

02 Nov 2017 07:01 3702 7
 • Level 5  
  Dzien dobry, mam pytanie o kocioł termet Silver 25kw 2f.
  Otóż. Pracuje on ze sterownikiem vt292 bezprzewodowy. Czy to normalne że podczas grzania gdy ma być osiągnięta żądana temperatura to kocioł pracuje w cyklach . Zmierzyłem stoperem i jest to dokładnie 1.47 ( minuta i 47 sek) chodzi kocioł, i dalej jest wyłączony przez 2 minuty i 5 sekund. Czy to normalne ? Takie ciągle skoki?

  Poza tym mam pytanie gdzie ustawiam modulacje w przypadku gdy kocioł ma być sterowany sterownikiem pokojowym?
  Tym plusem i minusem na kotle zakres od 40 do 80 stopni to jest modulacja?
  Na ile ją ustawić ?
 • Level 27  
  Modulacja jest od mocy min do mocy nastawionej przez serwisanta. Ty nastawiasz temp. na grzejniki, ktora ma wychodzić z kotła. Jak zbyt niska np. 40st.C to kociol właśnie chwila i dogrzeje do tej temp. całą instalację tym samym kocioł wyłączy i czeka, aż temp. spadnie poniżej zadanej. Ustaw przykładowo 55 st. C i obserwuj....
  Wszystko w instrukcji rozpisane łopatologicznie...
 • Level 10  
  ustwiona na kotle maxymalna czyli 80.

  kocioł taktuje co 2 minuty...

  który parametr za to odpowiada ?

  jakby co mam instrukcję serwisową do tego kotła
 • Level 27  
  Jak był serwisant na uruchomieniu zerowym to Ci wszystko powinien wytłumaczyć i ustawić. Nie polecam sam grzebac, bo latwo zepsuc - wbrew opinii amatorow- uzytkownikow na forum. Ale to nie oni sa serwisantami...
  Ustaw na 55 st. Tam gdzie regulator temp. glowica termostatyczna ustawiona max.

  Zadzwon do serwisu termete do swiebodzic jak masz jakies pytania lub do swojego Serwisanta!!
 • Level 5  
  proszę mi jeszcze powiedzieć jedną rzecz, odłączyłem regulator , i chcę aby kocioł pracował bez niego, ale kocioł nie reaguje na ręczne komendy, czeka na sygnał z regulatora. mimo tego że regulator odpięty z kotła, a kocioł wyłączyłem z kontaktu i połączylem ponownie w celu resetu - ale to czy to jest właściwy reset ? bo kocioł jak wspomniałem nie chce przejść ze stanu słuchania regulatora ( bezprzewodowego) na słuchanie ręcznych komend ( guziki na kotle)

  Dodano po 19 [minuty]:

  ok już wiem czemu nie chciał spowrotem słuchać ręcznych nastwień, nie wsadziłem zworki spowrotem po wypięciu regulatora.
  kocioł bez regulatora działa prawidlowo, częste rozłączenie widać jest winą regulatora...
 • Helpful post
  Level 38  
  Zwykle na kotle jest mostek w miejscu, gdzie podłącza się regulator WŁĄCZ-WYŁĄCZ, bo ten mostek symuluje ciągły24h sygnał grzej i wtedy kocioł powinien reagować na ręczne ustawienia na kotle.
  Poczytaj w instrukcji tego kotła, czy fabrycznie jest tam zwora.
  bro2004 wrote:
  Nie polecam sam grzebac, bo latwo zepsuc - wbrew opinii amatorow- uzytkownikow na forum. Ale to nie oni sa serwisantami...

  Jak się zmiany robi z głową to nie ma co zepsuć. Tylko trzeba mieć zmysł techniczny, a tego nie każdy ma. Warto wiedzieć do czego dana opcja służy, czyli wypadałoby znać podstawy i być po lekturze instrukcji serwisowej, a nie próbować na chybił trafił. Dodatkowo warto zapisać sobie "fabryczne" wartości, aby w razie czego wrócić do punktu wyjścia jeśli zmiana nie przyniesie pożądanego efektu.
  Niestety ale do każdej czynności trzeba mieć predyspozycje dlatego ja uważam, że nie każdy może być kierowcą, choć niektórym wydaje się, że każdy może mieć prawko, wystarczy tylko zrobić kurs, zdać egzamin i gotowe. To samo tyczy się grzebania w sprzęcie, nie każdy ma do tego predyspozycje, a wtedy może to przynieść więcej szkody niż pożytku.

  Dodano po 10 [minuty]:

  Grzewczypan wrote:
  kocioł bez regulatora działa prawidlowo, częste rozłączenie widać jest winą regulatora...

  Jeśli masz oryginalny regulator Termet ST-292 to skontaktuj się z producentem, może ten regulator jest uszkodzony, bo włączanie kotła na 1:47min nie jest normalne.
  Ale pamiętaj, że kocioł wyłącza się:
  - po otrzymaniu sygnału z regulatora GRZANIE STOP
  - po osiągnięciu zadanej temperatury wody grzewczej.
  Może być tak, że z regulatorem miałeś ustawioną zbyt niską temperaturę, a w Twojej instalacji kocioł szybko osiągał tę temperaturę, co przy akurat zamkniętych głowicach termostatycznych jest możliwe. Dlatego zaleca się, aby co najmniej 1 grzejnik był bez głowicy, aby był zagwarantowany stały przepływ wody grzewczej. Im więcej takich grzejników tym lepiej ale wtedy rośnie ryzyko przegrzewania tych pomieszczeń.
 • Level 5  
  Specjalnie na kotle ustawiłem temp max. do tych pomiarów. Na regulatorze była zadana tez sporo wyższa niż w pokoju.
 • Helpful post
  Level 38  
  Grzewczypan wrote:
  Specjalnie na kotle ustawiłem temp max. do tych pomiarów. Na regulatorze była zadana tez sporo wyższa niż w pokoju.

  Zakładając, że kocioł jest OK i żaden z czujników nie blokował pracy palnika to regulator wydaje się być trefny. Chyba, że ma on jakiś dziwny algorytm załączania grzania i stąd takie równe cykle 1:47min.
  Popytaj producenta, tak będzie chyba szybciej i pewniej.