Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 co kilka dni traci legalność i aktywację

02 Lis 2017 09:28 2277 15
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Mój post nie rozwiąże Twojego problemu, a tylko poinformuje o przynależności do Klubu Użytkowników Starych Windows z Problemami. Mam podobne zmagania przy reaktywacji w pracy komputerów z XP i W7 (jednej Vista też się dostało, rezygnacji z W10 jest 2 sztuki). Wygląda to na próby zniechęcania użytkowników do takich działań.

Oczywiście taki niedouczony cieć jak ja, nie jest w stanie udowodnić celowego działania jakichś Nieznanych Sprawców. NS mają długie ręce, jeżeli potrafią wyłączyć działanie kupionego przez mojego pracodawcę Symantec Endpoint Protection i niektóre usługi systemowe, także zablokować aktualizacje. Komputery muszą cały czas być obecne w sieci, załączone z uśpioną tylko grafiką i monitorem.

Logika wydarzeń jednak jest i pozostaje tylko snuć teorie spiskowe. Przykładowo: reaktywacja komputera przebiega pozornie OK. Czekam na dostawę starych pamięci RAM. Po zainstalowaniu pełnych 2 GB na drugi dzień komputer nie działa. No tak, to nie jest zabawa w nostalgię - facet chce na poważnie włączyć do pracy stary komputer na publicznych adresach IP.

Mogę Tobie zaproponować taką próbę - zmień dysk twardy. Utwórz mu od nowa tablicę partycji i partycje pod jakimś narzędziem spoza MS Windows. Nie formatuj - pozwól aby formatowanie zrobił instalator Windows. Jeżeli to jest tzw. markowy komputer, to nie będziesz miał partycji serwisowej od producenta jednostki centralnej. Możesz stracić obsługę części sprzętu (przykład - laptop Lenovo G530 - nie działają funkcje UEFI, także przyciski sprzętowe). Jeżeli masz UEFI, to wymiękam z poradnictwem. Zainstaluj jakiś dobry pakiet antywirusowy - nie uchroni, ale może zostaną jakieś raporty.

Krzysztof Podstawa
  • Poziom 11  
    Witam!
    Moim zdaniem możesz mieć przypadek taki, że ktoś używa twojego klucza.
    Napisz bezpośrednio do microsoftu lub na forum niech dadzą ci odpowiedź na twoje bolączki.
    W końcu masz prawo do tego windowsa jak masz naklejkę.
    możesz im wysłać zdjęcie kodu oczywiście ukryj część naklejki niech sprawdzą czy tak czasami nie jest.
  • Poziom 11  
    Osobiście używam windows 10. I nie mam wielkich zastrzeżeń.
    Instalowałem windows 10 i potem windows 7 i nie miałem większych problemów.
    Fakt, że używałem przez cały czas neta.
    Może problem tkwi w GPT? Zainstaluj normalnie .
  • Poziom 36  
    kpodstawa napisał:
    przykład - laptop Lenovo G530
    Mam G510 i nowy już drugi dysk. Uefi działa, hotkey też.
  • Poziom 36  
    melaniamela napisał:
    a Ci od Acera odpowiedzieli że jedyną gwarancją na system jest płyta dvd.
    Nic z tym nie zrobisz w tym przypadku
  • Poziom 25  
    Fotka płytki, jaka dokładnie wersja W7
  • Poziom 11  
    OA to jest taka wersja windowsa OEM która powinna mieć swój klucz w biosie.
    W Dellu jest to specjalnie spreparowany system.
    Możliwe, że w Acerze też.

• Poziom 30  
    Na taki problem mam jeden sposób - wyłącz w BIOSie obsługe UEFI i zainstaluj siódemkę na czysto, najlepiej przedtem wyzerować początek dysku, żeby był "jak z fabryki". Chodzi o usunięcie GPT na dysku, wtedy w czasie instalacji domyślnie utworzy standardowo system partycji MBR i przestanie się czepiać pozostałości z dziesiątki.