Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lusterka elektryczne b5

08 Sie 2005 16:36 4763 11
  • Poziom 13  
    Witam,mam taki problem z lusterkami.Jak ustawiam prawe wszystko jest ok!, jak lewe ustawiam elektrycznie to przesuwa mi sie też prawe.Co może być przyczyną- ten yoistik od ustawiania?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 18  
    Mialem podobnie po kupnie nowego joistika. Sprawdz czy rozlaczyl prawe lusterko na kostce miernikiem.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 40  
    Witam.
    Rozbierz joistick i zobacz czy nie ma zwarcia, przy okazji go przeczyść.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    w niektorych nodelach regulacaj lewe lusterko regulujemy tez i prawe odbywa sie to automatycznie
  • Poziom 24  
    ADI_Si ma rację. To jest funkcja fabryczna. Ustawiasz najpierw lusterko lewo, potem prawe. Od tej pory regulujesz tylko lewe, prawe dostraja się samo. Funkcja bardzo przydatna, jeśli zmienieją się kierowcy-ustawiają tylko lewe lustro, a prawe pasuje.
  • Poziom 11  
    Witam. Aby nie rozpoczynać nowego wątku, opiszę problem tutaj: sterując lewym lub prawym lusterkiem, to ostatnie nie porusza się w jednej płaszczyźnie - " w górę".Pozostałe opcje, czyli "dół", "lewo", "prawo" chodzi bez zarzutu. Wydaje mi się, że problem może być z przełącznikiem, ale nie jestem pewien. Zanim zacznę dobierać się do instalacji proszę o podpowiedź, co może być przyczyną problemu.
    Auto: VW Passat b5 FL 2001 R. Comfortline.
  • Poziom 10  
    mam ten sam problem tyle, że przed wymianą sterownika jak i po niej wszytko było ok. nowy sterownik mam od ok. pół roku i nagle zauważyłem że wraz z lewym chodzi mi prawe lusterko. Sterownik rozbierałem i tam niezbyt ma się co popsuć. Więc może to nie być przyczyną a sama przyczyna może znajdować się gdzieś głębiej.
  • Poziom 11  
    cotons
    Objaw, jaki opisujesz nie jest uszkodzeniem. Jest to prawidłowa funkcja i nie przejmuj się tym. Tak robi fabryka. Możesz sobie wyłączyć jednoczesne sterowanie prawego lusterka podłączając się VAG-iem do komputera auta. Poczytaj również na forum Passata. Informacji na temat "rzekomej" usterki jest mnóstwo w necie.
    Ja natomiast opisałem problem ze sterowaniem w jednej płaszczyźnie, co nie jest absolutnie normalnym zachowaniem. Wciąż czekam na rady/porady.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam,
    @mawi: a możesz podać na jakiej dokładnie stronie czytałeś o ustawieniu VAG-iem tych lusterek ? . Gdzieś czytałem że trzeba zmienić kodowanie sterownika comfortu i zmienić z ustawienia "symetrical" na "individual", tyle że nigdzie nie mogłem znaleźć jakie dokładnie mają to być wartości.
    Z góry dzięki i pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Jesli idzie w gore a nie chce w dol to problem ze sterowaniem(zmiana polaryzacji) bo instalacja jest ok(w przeciwna pracuje)Jak bys mial walniety choc jeden przewod to lusterko nie ruszylo by ani w gore,ani w dol
  • Poziom 11  
    Tak też podejrzewam. Podmieniałem joystick i jest to samo, czyli pozostaje do sprawdzenia; albo sterownik komfortu, albo wiązka między sterownikiem, a joystick'iem.
    ps
    Wiele godzin spędziłem czytając różne posty i wątki i nie pamiętam, w którym jest opisana możliwość wyłączenia równoczesnego sterowania lusterek. Ale napewno jest. Życzę powodzenia w szukaniu:|. Być może, że czytałem o tym na forum Passat'a.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Sorki za "wykopalisko" ,ale tak ma być!
    Na początku też mnie to wkurzało ,ale to jest mądry patent.
    Ustawiasz lewe razem z prawym potem ew.korygujesz prawe.
    Patent super....Dużo szybciej i wygodniej.
    Takie proste i takie łatwe.