Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szczoteczka Braun oral-B cztery ładowarki załatwione

pipkownia 11 Lis 2017 14:25 717 21
  • #1 11 Lis 2017 14:25
    pipkownia
    Poziom 9  

Witam Problem mój polega na tym że korzystam z tej szczoteczki w drodze, jako że jestem kierowcą wielkiej ciężarówki. ładuję szczoteczkę z przetwornicy 24/230v jest to powszechnie dostępna przetwornica firmy Carpoint o mocy 300W. I teraz pytanie, czy sposób ładowania lub też jego żródło może być przyczyną ciągłych usterek ładowarki do tej szczoteczki. Dodam że załatwiłem już cztery, po czym producent wymienił mi cały zestaw, ale dziś uszkodziła się ponownie, co skłoniło mnie do zadania tego pytania.

0 21
  • #2 11 Lis 2017 18:22
    any56
    Poziom 39  

Napięcie wyjściowe z przetwornicy o której piszesz ma kształt prostokątny. I w tym tkwi przyczyna uszkodzeń ładowarki.
    Napięcie sieci przemyslowej 230V 50 Hz to przebieg sinusoidalny.
    Zastosuj przetwornicę z wyjściem SINUS.

2
  • #4 20 Lut 2018 15:45
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

Panowie czy ja źle kojarzę tu chodzi o ładowarkę do szczoteczki one się psują a nie przetwornica.A jakie napięcie jest na biegu jałowym przetwornicy?

1
  • #6 20 Lut 2018 16:09
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

To jest ładowarka podstawa szczoteczki to chyba normalne .Ładowanie polega na przenikaniu pola magnetycznego z jednej cewki podstawy do drugiej cewki która mieści się w szczoteczce.To tak mniej więcej.
    A przyczyna palenia podstawy ładowania może być w przetwornicy samochodowej podstawa szczoteczki pobiera mały prąd i dostaje z kopa za wysokie napięcie i się jara.

0
  • #7 20 Lut 2018 17:57
    any56
    Poziom 39  

Ładowarka szczoteczki to przetwornica o znacznie wyższej częstotliwości niż sieć przemysłowa.
    A więc prostownik i generator oddający moc do cewki indukcyjnej.

Nie spisują: się diody w prostowniku, tj. nie nadążają z przełączaniem (szybkie zbocza przebiegu napięcia z przetwornicy) i "kończą się" termicznie.

0
  • #8 21 Lut 2018 07:28
    Grejbin
    Poziom 2  

Czyli odpowiedz jest prosta tak? Ładowarki indukcyjne typ 3757 (pewnie inne też) będą się psuły pod przetwornicami, więc można używać ich tylko pod prądem z sieci elektrycznej.
    Szczoteczka Braun oral-B cztery ładowarki załatwione

0
  • #9 21 Lut 2018 18:22
    any56
    Poziom 39  

...lub zasilać z przetwornicy SINUS (napięcie wyjściowe ma taki sam kształt jak napięcie sieci energetycznej).

0
  • #10 21 Lut 2018 21:45
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

Ludzie nie jest ważne co na wejściu przetwornicy tam mogą być małe robaczki które dymają uzwojenie pierwotne transformatora aby na wtórnym osiągnąć napięcie 230v moc zależy od przekroju druta pierwotnego wtórnego rdzen przenikalność jakim jest nawinięty transformator jak jest przekładnia transformatora źle obliczona to mamy syf na wyjściu jest tylko uzwojenie wtórne transformatora .Przepraszam za uniesienie ale to są podstawy nawijania transformatora .
    Nie można nawijać sobie byle jak .
    Szczotki to znaczy podstawki zasilające nie wytrzymują biegu jałowego transformatora bo aby osiągnąć 230v 300w to musi być na wyjściu przetwornicy 260 albo 280v przy tak małych gabarytach przetwornic .A szczoteczki do zębów tego nie ogarna bo są na 240v max.Jak by przy tym była suszarka do włosów włączona to by szczoteczki zasilacze nie popaliły się.
    Przetwornice trzeba umieć zastosować.Tak dużej mocy nie da się upakować w tak małej przetwornicy coś za coś .

http://www.eres.alpha.pl/elektronika/articles.php?article_id=12

https://pl.wikipedia.org/wiki/Transformator

0
  • #11 21 Lut 2018 23:01
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

@Krzysztof Druś Bzdury Kolego i herezje. Ta ,,ładowarka", to nic innego jak cewka indukcyjna, będaca pierwotną ,,połówka" transformatora, gdzie druga cewka w szczoteczce, stanowi uwojenie wtórne tego transformatora. Jaka jest odpowiedź takiej cewki na zasilanie prostokątnym napięciem z przetwornicy ? Może doucz się nieco w temacie :cry: @pipkownia - Kolego - potrzebujesz indywidualnego zasilacza do ładowania tej szczoteczki w postaci innej przetwornicy , nawet o minimalnej mocy, ale o tzw. ,,Czystym Sinusie" na wyjsciu, o czym któryś z Kolegów juz wspomniał.

@any56 Akurat to prawda, zatem + :D

0
  • #12 21 Lut 2018 23:11
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

Krzysztof Kamienski napisał:
    @Krzysztof Druś Bzdury Kolego i herezje. Ta ,,ładowarka", to nic innego jak cewka indukcyjna, będaca pierwotną ,,połówka" transformatora, gdzie druga cewka w szczoteczce, stanowi uwojenie wtórne tego transformatora. Jaka jest odpowiedź takiej cewki na zasilanie prostokątnym napięciem z przetwornicy ? @pipkownia - Kolego - potrzebujesz indywidualnego zasilacza do ładowania tej szczoteczki w postaci innej przetwornicy , nawet o minimalnej mocy, ale o tzw. ,,Czystym Sinusie" na wyjsciu, o czym któryś z Kolegów juz wspomniał.

@any56 Akurat to prawda, zatem + :D

Kolega doczytał o co chodzi bo chyba nie
    Autor tematu jeździ WIELKĄ CIĘŻARÓWKĄ ma instalację 24v a szczoteczka działa na 230v więc coś musi mieć przed zasilaniem szczoteczki która działa na 230v a nie 24v używa przetwornicy co uszkadza podstawę szczoteczki a podstawa szczoteczki posiada elektonikę która się pali.

Dodano po 3 [minuty]:

pipkownia napisał:
    Witam Problem mój polega na tym że korzystam z tej szczoteczki w drodze, jako że jestem kierowcą wielkiej ciężarówki. ładuję szczoteczkę z przetwornicy 24/230v jest to powszechnie dostępna przetwornica firmy Carpoint o mocy 300W. I teraz pytanie, czy sposób ładowania lub też jego żródło może być przyczyną ciągłych usterek ładowarki do tej szczoteczki. Dodam że załatwiłem już cztery, po czym producent wymienił mi cały zestaw, ale dziś uszkodziła się ponownie, co skłoniło mnie do zadania tego pytania.

0
  • #13 21 Lut 2018 23:15
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

Krzysztof Druś napisał:
    posiada elektonikę która się pali.
    Dalej bajdurzysz jak Piekarski na Mekach, a ja jednak doczytałem :cry: . W podstawce szczoteczki nie ma żadnej elektroniki, bo jest tam zbędna. Jednocześnie cewka pierwotna ( w podstawce) jest tak zaprojektowana, by nie spalić się przy zasilaniu i otwarciu obwodu magnetycznego (wyjęcie szczoteczki). Natomiast przebieg prostokątny powoduje powstanie wysokich przepięc i pików napięciowych, co niszczy tą cewkę.

0
  • #14 21 Lut 2018 23:16
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

Szkoda pisać jesteście wielcy oby tak dalej.A ta cewka zasilana jest 230v brawo.

1
  • #15 21 Lut 2018 23:24
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

Wielcy, prosze Małego, to My nie jesteśmy - zwyczajnie i po prostu trochę wiemy" i znamy zasady działania takich ...szczoteczek. :D bo widzi Kolega, jak by ta ładowarka miała przetwornice (elektronikę), podwyższajaca czestotliwość ( a zatem sprawność) tego rozdzielnego transformatora, to nic by się nie stało, ze względu na obecność mostka Greatza na wejściu tej ładowarki. A dlaczego - pozostawiam Koledze :D do niewielkiej nauki (Forum Elektroda wystarczy prawdopodobnie).

2
  • #17 22 Lut 2018 00:16
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

@Krzysztof Druś Tak, tyle że to już zaawansowany system ,,ładowarki" do telefonów komórkowych. Mam taka szczotkę do zębow i w podstawce jest tylko cewka i nic więcej. W szczoteczce cewka odbiorcza i kontroler ładowania.

0
  • #18 22 Lut 2018 00:16
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Krzysztof Kamienski napisał:
    Wielcy, prosze Małego, to My nie jesteśmy - zwyczajnie i po prostu trochę wiemy" i znamy zasady działania takich ...szczoteczek. :D bo widzi Kolega, jak by ta ładowarka miała przetwornice (elektronikę), podwyższajaca czestotliwość

Nie wiem jak tam akurat ładowarka tego Brauna, ale właśnie na ładowarkę od swojej zarzuciłem kilka zwojów drutu i podłączyłem do częstościomierza, pokazuje 81kHz, więc na pewno jest tam jakaś elektronika.

EDIT: Włączyłem oscyloskop
    - nastawa to 5µs/div, przebieg sinusoidalny, w przybliżeniu wychodzi 12,5µs na okres więc 80kHz, modulowany w jakieś "pakiety". Na pewno nie jest to prosto z sieci.

Szczoteczka Braun oral-B cztery ładowarki załatwioneSzczoteczka Braun oral-B cztery ładowarki załatwione

0
  • #19 22 Lut 2018 00:41
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

Nie wiem szukałem takiej ładowarki myślałem że posiadam z ciekawości co jest w środku no ale niema te ładowarki były produkowane 15 lat temu teraz mogą być inne oprócz samej cewki musi być coś w środku .

Dodano po 9 [minuty]:

Z tą częstotliwością sory ale to dobroć cewki raczej.

Dodano po 9 [minuty]:

Z tego co widać to coś nie tak z tymi ładowarkami.
    Są dwa rodzaje? Rynek polski chłam ?

0
  • #20 22 Lut 2018 00:59
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

Ja mam rzeczywiscie bardzo starą szczoteczkę Rowenta, .może 10 letnią i już ze trzy aumulatory ,,przetrawiła" i kilka głowic. Ale zbudowana jest, tak jak napisałem. A na marginesie warto by się dowiedziec, jakie elementy ,,padają" w ładowarce Kolegi.

0
  • #21 22 Lut 2018 01:15
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

Teoretycznie może być cewka tylko sporo drutu musi być nawiśnięte aby 230 v nie uszkodziło .Muszę to sprawdzić wiem że miałem taką ładowarkę ale teraz nie nawinęła się pod rękę.

Dodano po 5 [minuty]:

Coś mi chodzi po głowie że były zalewane silikonem lub czym innym aby nie rozebrać.

Dodano po 54 [sekundy]:

I tylko cewka była widoczna

0
  • #22 22 Lut 2018 12:30
    Grejbin
    Poziom 2  

Tak jest ta ładowarka jest nie rozbieralna. Wszystko jest zalane plastikiem.
    Tak jak wcześniej pisałem ja spaliłem dwie ładowarki pod przetwornicą zdjęcia i ładowarki i przetwornicy zamieściłem.
    Dokładnie wyglądało to tak że ładowarka ładowała przez pierwsze 5 do 10 min i od podłaczenia do przetwornicy i kaplica podstawka do wymiany

0
  Szukaj w 5mln produktów