Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna GTX1050 - nie działa działająca karta na moim komputerze

20 Lis 2017 18:52 1002 19
  • Poziom 3  
    Witam tak jak w temacie mam problem z karta graficzna która zakupiłem pare dni temu z morele.net . Problem polega na tym iż podłączyłem wszystko dobrze ,nową karte do mojego komputera . Odpalam i pokazuje sie pulpit gdzie moge wejsc do biosu (ale klikajac nie moge poniewaz tak jakby obraz sie zwiesił jest przez około minute) i nagle jest błysk jakby juz miał sie pokazac ładowanie windowsa , z 2 razy i po tym czarny ekran monitora nic sie nie dzieje , jakby nie była podłączona . Poprzednia karta była Radeona hd7700 odinstalowałem (moim zdaniem) wszystkie sterowniki od poprzedniej . Czytałem na forach być moze konieczny jest format.
    Co było sprawdzane :
    -karta graficzna była sprawdzana na innym komputerze i działała bez zarzutu
    -inna karta graficzna z podobnego modelu Ge Force była sprawdzana na moim komputerze i działała prawidłowo
    -Na karcie zintegrowanej komputer działa wraz z podłączona karta ( zmiana ustawień w biosie , priorytet jako pierwsza uruchamiana zintegrowana)
    - sterowniki były wgrywane i instalowane do tejże karty
    - karta nie posiada dodatkowego zasilania

Podaje wszystkie dane komputera:
    ------------------------------------------
    Procesor Intel Core i5-3470 QuadCore 4x3.2GHz
    LGA1155, 6MB cache, taktowanie 4x 3,2 GHz , Turbo Boost: 3.6GHz, wersja box z wentylatorem.
    Płyta Główna Gigabyte GA-H61MA-D2V 1155 BOX
    Chipset H61 w wersji B3, DDR3 1333+, USB 3.0, PCI Express 3.0 x16
    Pamięć RAM 8GB DDR3 1333MHz
    DirectX 11.1 , OpenGl 4.2, Shader Model 5.0, CrossFireX
    Dysk Twardy 1TB SATA 3
    Zasilacz Tracer Be Cool 520W

Jeśli czegoś brakuje chętnie dodam , czekam na wasze porady, opinie.
  • Poziom 25  
    Jaki model GTX 1050?
    A i jeszcze co to za "Zasilacz ATX 500W "?
    Jaki system?
  • Poziom 43  
    daminek1234 napisał:
    A i jeszcze co to za "Zasilacz ATX 500W "?

Pal go licho - 1050GTX potrzebuje tyle samo lub mniej, co poprzedni 77x0HD.
    ps.
    bananowydoktor napisał:
    Poprzednia karta była Radeona hd7700

Nie ma takiej karty, tej należącej do Twojego kolegi Radeona.
    Jest np. 7770, 7750. Podałeś serię, bez określenia modelu.

Ja stawiam, że pomoże zaktualizowanie BIOS do najnowszej wersji.
    Podaj aktualną z 3ciej zakładki CPU-Z.

Dodano po 2 [minuty]:

bananowydoktor napisał:
    Zasilacz Tracer Be Cool 520W

"Padaczka", ale jak pisałem, skoro z poprzednią kartą działał, nie powinien być problemem.
    Chociaż może:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Aktualizuj BIOS.
  • Poziom 25  
    Napięcia zasilacza do sprawdzenia. Podmień najlepiej na markowy i zobacz jak to działa. Na to wygląda, że karta sprawna, tak samo płyta.
  • Poziom 43  
    daminek1234 napisał:
    Na to wygląda, że karta sprawna, tak samo płyta.

Przecież sprawdzone więc na co Ci wygląda?

daminek1234 napisał:
    Napięcia zasilacza do sprawdzenia. Podmień najlepiej na markowy i zobacz jak to działa.

Inne karty działają więc to nie problem PSU.
  • Poziom 43  
    safbot1st napisał:
    W specyfikacji u kropotronika: zalecana moc: 300W. :D :D :D Ale jak to wycisnąć z karty? :D :D :)

Bo to podawana moc dla całej jednostki i bardzo uśredniona ponieważ modeli i rozwiązań zasilania jest bardzo dużo; oczywiście to tylko sugestia producenta, a każda konf. jest inna.
  • Poziom 3  
    No ja bym podłączył bo mam złącze 6-pinowe ale no a karta nie ma takiej mozliwosci . Aktualnie komputer jest sprawdzany u mojego kolegi i informuje mnie co i jak . Aktualizował 3 wersje biosa? i przynajmniej jak zaktualizował teraz to moze w biosie grzebać nie to co wcześniej. Ale nadal jest to samo odnośnie czarnego ekranu i bodajze sie resetuje .

Update: Teraz komputer uruchamia sie normalnie ale łapie bluescreena po czym sie resetuje . Przynajmniej pare razy tak załapał mając zaktualizowany bios. Zrobie formata i zobaczymy jak to wyjdzie
    Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:
    Chciałem poinformować dla tych co interesują sie tym wątkiem bądź mogą miec podobny problem iż wstrzymałem sie jeszcze z formatem , Co ciekawe udało sie dzięki pewnej wersji biosa przez którą teraz TEORETYCZNIE jest w porządku , komputer sie odpala wraz z kartą do pulpitu i nie ma zadnych usterek technicznych typu głośne szumy zwarcia itp. Natomiast pojawił sie taki problem że komputer po 2/3 minutach samoczynnie sie wyłącza . Odczekałem chwile uruchomiłem ponownie i robi sie tak samo . Uprzedzam ze komputer sie nie grzeje (nie jest ciepły itp) moze to oczywiste ale dla informacji napisałem. Czyli jednak wychodzi na format ? czy reinstalacja systemu ? Czy moze coś innego ?
    Edit: w dodatku czasem wyskakuje blue screen z napisami po czym sie wyłącza.
  • Poziom 3  
    w trybie awaryjnym było tak samo , ogólnie czasem potrafi szybciej pokazac blue screena a czasem troche dłuzej podziała normalne i sie wyłacza a to bez ss albo z . Może brakuje mu mocy zasilacza? tylko wtedy by sie zresetował chyba a nie kompletnie wyłączył ?
  • Poziom 43  
    Wg. mnie z braku mocy wyłączałby się lub resetował.
    Usuń pozostałości po poprzednich sterownikach za pomocą DDU.
    Teraz pozostaje Wam "żonglerka" BIOSami i co ważne sterownikami.
    Czasem feralny sterownik (do prawidłowej karty i OS) powoduje BSOD jeszcze przed pulpitem.
    I tak daleko zaszliście.
    Być może płyta "nie lubi się" z kartą. Bywa tak.
    Pamiętajcie, że nawet po wgraniu nowego BIOS trzeba czasem wielokrotnie zresetować CMOS, aby "załapało".
    Warto sprawdzić linuxa jak radzi Artur - jest to szybka i wygodna metoda, która zadecyduje, czy problem jest "sprzętowy", czy nie.
    W ostateczności format, tylko nie zapomnijcie zacząć od instalacji sterowników chipsetu płyty gł.

Dodano po 10 [minuty]:

ps. Jakoś zabrakło podania typu OS, ważne też przy formacie, czy instalujecie system w trybie UEFI, czy "kompatybilności".
  • Poziom 3  
    Usunąłem pozostałości po poprzedniej tym programikiem , aktualnie karta juz działa tak jak wcześniej pisałem ale komputer sie wyłącza po paru minutach samoczynnie albo pokazuje bluescreena z logami ale to jest tak szybko ze nawet nie bardzo wiem co tam wyskakuje. Macie na myśli https://www.linuxliveusb.com jeśli chodzi o linuxa tak ?
  • Poziom 43  
    bananowydoktor napisał:
    okazuje bluescreena z logami ale to jest tak szybko ze nawet nie bardzo wiem co tam wyskakuje

Przy uruchamianiu systemu wciskasz klawisz F8 - po pojawieniu się możliwości wyboru wybierz:
    Wyłącz automatyczne uruchamianie ponowne komputera po awarii systemu.

Zamieść zawartość katalogu Windows/mindump (po spakowaniu).
  • Poziom 3  
    Juz miałem robić z tym linuxem ale jeszcze sprawdzając komputer chyba znalazłem winowajce. Otóż dotknąłem ten główny wentylator i okazało sie ze troche sie obluzował . Widocznie dlatego ze kilka dni temu zmieniałem paste i najwidoczniej wtedy kiedy mój kumpel u siebie walczył z aktualizacją biosa itp (zapewne troszke był ruszany i obracany) co spowodowało obluzowaniem . Zamocowałem go mocno i porządnie do tego pastę wyczysciłem i bardziej rozsmarowałem . Podłączyłem wszystko i chodzi juz jakies 20 minut . Pobrałem hwmonitor i podsyłam wam jak to aktualnie wygląda z temperaturą . Komputer działa od godziny 20:35
    https://obrazki.elektroda.pl/9876699000_1511294597.png
    https://obrazki.elektroda.pl/8381936000_1511294602.png
  • Poziom 43  
    Takiego obrotu sytuacji nie mogliśmy przewidzieć. Temperatury na screenach w normie.
  • Poziom 3  
    Dodam ze tez sie nie spodziewałem równiez tak jak wy poniewaz zamontowałem czyszczac wtedy komputer a że nie ruszałem go za bardzo w domu tylko stał to wszystko u mnie działało . Natomiast jak wiecie gdy sie kombinuje nad komputerem (resety biosa itp) no to z czasem sie obluzowało no i wyszło jak wyszło . Czyli jakby nie patrzeć troche na życzenie sobie stworzyłem problem ale udało mi sie go również samemu rozwiązać. Niemniej jednak od początku problemem był stary BIOS bo bez tego nie ruszyłoby. Jeśli wszystko sie zgadza z temperaturą to mozna zamknąć . Dziękuje za wasze porady :) mam nadzieje ze komuś sie przyda na przyszłość.