Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes (C207) 250 CGI - Czujnik położenia walka rozrzadu

25 Lis 2017 21:28 459 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich, zaczne od tego ze jestem tu nowy. Jestem posiadaczem modelu c207 250 cgi 2009r , i mam problem z kontrolka silnika, po podpieciu pod komputer, wyskoczył błąd czujnika położenia walka rozrzadu zaworów ssacych (blok 1). A dodam że na zimnym silniku i przy niskiej temperaturze jakoś długo odpala (jakieś 2-3 sekundy) a gdy już odpali to przez chwilę słychać dziwny metaliczny dźwięk, po czym ustaje i pracuje normalnie. A gdy chwilę pochodzi już odpala normalnie. Wymieniłem czujnik i blad zostal skasowany, ale na drugi dzień znowu zaswieciła się kontrolka, pojezdzilem trochę, przyjechałem do domu, rano wstałem, odpaliłem samochód i kontrolka sie nie świeci (już 5 dni). Dodam że samochód ma moc, spalanie w normie.
    Bardzo Proszę o pomoc ponieważ za dwa tygodnie wracam do Polski i mam do przejechania 1600km !!!!!
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Jezeli znów pojawi się ten sam błąd czujnika to uszkodzony jest eletromagnes faz rozrzadu, z przodu silnika na 3 srurby torx e8 bodajze, a nie czujnik pol wałka :-). Koszt ok 80 zl w ASO szt. Przynajmniej tyle placilem do w211 3.0 bena. Interfejsy inne niż serwisowa SD, zle interpretują ten błąd.
  • Poziom 2  
    Słyszę tykanie (pukanie) w okolicy tego czujnika (pierwszego cylindra) czy to może być ten elektromagnes faz rozrządu?
  • Poziom 18  
    Może być, jeżeli odgłos nie jest metaliczny.