Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wody

quinty 26 Lis 2017 15:22 567 4
  • #1 26 Lis 2017 15:22
    quinty
    Poziom 28  

Witam,
    Mam problem z Candy Evo Plaisir (EVOT 11061D3/1-S). Po wybraniu któregoś z programów prania (przetestowałem połowę), pralka napuszcza wodę i zatrzymuje się i nie zaczyna w ogóle kręcić bębnem. Lampki świecą tak jak świeciły. Programy płukania, wirowania, odpompowywania działają OK.

Czyściłem sitko w wężu dolotowym wody, filtr na dole pralki, sprawdziłem też, że łopatki pompy poruszają się bez zacięć. Na forum znalazłem podobny problem tyle, że dotyczący pralki innej firmy. Sugerowana usterka to czujnik temperatury.
    Rozumiem, że dopóki woda się nie nagrzeje to bęben nie zacznie kręcić? W takim razie czy powinienem sprawdzić grzałkę?
    Candy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wodyCandy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wody

0 4
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 26 Lis 2017 17:20
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

Koniecznie.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 29 Lis 2017 19:34
    quinty
    Poziom 28  

Wykręciłem grzałkę i zrobiłem pomiary.
    Opór grzałki 40Ω, a opór czujnika temp. w grzałce na zimno 25K, a po podgrzaniu hotairem do 100°C ok. 5K - 5,5K. Grzałka po podpięciu do 230V parzy już po kilku sekundach. Połączenia nie były skorodowane ani luźne. Proszę o pomoc i podpowiedzi co mogę sprawdzić żeby zdiagnozować usterkę?
    Candy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wodyCandy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wodyCandy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wodyCandy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wody
    Edit:
    Mój instynkt serwisanta komputerów, który nigdy w życiu wcześniej nie otwierał pralki kazał mi rozebrać płytę czołową i zajrzeć co jest pod maską. Okazało się, że z czarnej plastikowej ramki urwał się jakiś dziwny gadzet (z jednej strony wtyczka elektryczna, z drugiej gumowa rurka). Pewnie był pomiatany od wibracji tak długo aż złamał się jeden kabelek. Zacisnąłem tą wtyczkę jeszcze raz i wszystko działa elegancko!

Mam jeszcze tylko pytanie do ekspertów co to jest, co to robi i czy są jakieś wymagania, wskazówki i jak to zamocować na stałe żeby działało poprawnie (musi być pod jakimś kątem albo na odpowiedniej wysokości)? Na razie prowizorycznie wisi na kablach.
    Candy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wodyCandy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wodyCandy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wodyCandy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wody

Candy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wodyCandy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wodyCandy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wodyCandy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wodyCandy EVOT 11061D3/1-S - Zatrzymuje się po napuszczeniu wody

0
  • Pomocny post
    #4 29 Lis 2017 21:02
    nares
    Specjalista AGD

quinty napisał:
    Mam jeszcze tylko pytanie do ekspertów co to jest, co to robi i czy są jakieś wymagania, wskazówki i jak to zamocować na stałe żeby działało poprawnie

To typowy hydrostat, który ustanawia poziom wody, a zarazem włącza obwody grzałki i silnika. Hydrostat w tych pralkach, jest zamocowany do obudowy pralki, lub do obudowy modułu. Przymocuj go mniej więcej na wysokości modułu, lub nieco poniżej.

0