Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny do LUXMAN R-2040?

09 Sie 2005 23:21 1691 4
  • Poziom 10  
    Proszę o pomoc w doborze kolumn do amplitunera. Sprzęt z roku 82' (16kg wagi)"ponoć" ma 2x100W ale w internecie wygrzebałem ze jest to "tylko" 2x42W (nie wiadomo przy jakim obciążeniu). Chciałbym zbudować do niego podłogówki tylko nie chcę "przesadzic" z rozmiarami i mocą. Czy możecie mi coś polecić? Myślałem nad omawianym już na forum projektem trójdrożnych podłogówek (metr wysokości) na głośnikach tesli. ? dodałem zdjęcia! nie są zbyt dobre ale nie mam możliwości zrobić lepszych!
  • Poziom 16  
    Standard Moc głosnika 1,5 raza większa od mocy wzmacniacza impedancjakolumny równa impedancji wzmacniacza. Ai jeszcze jedna rada rozkręc to i zobacz jaka tam jest końcówa może da się zciągnąc jej notę i tak poznac parametry.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    To ja może zrobie fotosy bo niekoniecznie bede wiedział które z tych ustrójstw w środku to końcówka:) Ale moge powiedzieć ze jest wielki radiator(10cmx20cm) i wszystko sie dosc pokaźnie grzeje jak potrzebuje dużo mocy:) Poza tym są wielkie beczułki kondenstarów ale wszystko sie wyjaśni jak zrobie foto.Co myślicie o tych pudłach https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=236032&highlight=kolumny
    ?? Planuje złożyć takie do tego amplitunera tylko nie wiem jak to bedzie grało? Jeżeli trzeba by było zczytać jakieś parametry z tych ustrójstw co są w środku to powiedzcie gdzie szukać bo zdjęcia nie są zbyt dokładne:cry:
  • Poziom 16  
    zrób dokładne foty zobaczymy tą Końcówke dopiero myśl o kolumnach jak będziesz znał jej parametry.
  • Poziom 10  
    Wciąż moc tego Luxmana jest dla mnie tajemnicą ale jedno jest pewne:D ma ogromny zapas mocy. Wbrew wszelkim opiniom i odradzaniu zakupiłem pare szaf stx c7 (bas 32cm, sredni i tuba) i wcale nie żałuje !! Faktem jest ze średnich tonów brakuje ale mi był potrzebny potężny bas i głośne wysokie i taki efekt mam! Pewnie że sam napewno zrobiłbym zestaw z innej półki ale jestem leniem i nie jestem audiofilem:)) Natomiast wszystkim którzy mają podobny amplituner polecam załózyć do niego wentylatorek (na 12 lub 220v) bo po całej nocy grania na imprezie na obudowie mozna zrobić jajecznice:) Dziękuję Forumowiczom za pomoc i temat uważam za zamknięty:)