logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Brak obrazu na monitorze, płyta główna Intel P4SDX-EAYZ, sygnał co sekundę

eprom 10 Sie 2005 02:53 1647 21
REKLAMA
  • #1 1721547
    eprom
    Poziom 25  
    Posty: 1116
    Pomógł: 11
    Ocena: 46
    Witam problem polega na tym że nie startuje monitor po załączeniu kompa jest tylko wysyłany co sekunde sygnał .Grafike sparwdzałem na innym kompie i jest OK tak samo pamięć.Czy jest Mozliwe że walneło gniazdo AGP.Płyta jest pod Intela P4SDX-EAYZ.Prosze o pomoc w ym temacie
  • REKLAMA
  • #2 1721552
    (LIDER)
    Poziom 17  
    Posty: 293
    Pomógł: 3
    Ocena: 6
    Przeczyść, przedmuchaj styki AGP i mocno wciśnik kartę w port. Jeśli to nie pomoże to wsadź jakąś inną kartę graficzną do PCI i zobaczycz wtedy czy płyta główna odpala.
  • #3 1721554
    eprom
    Poziom 25  
    Posty: 1116
    Pomógł: 11
    Ocena: 46
    Właśnie podmieniłem karte na inną i efekt jest ten sam
  • #4 1721555
    siwy144
    Poziom 19  
    Posty: 372
    Pomógł: 30
    Ocena: 25
    Wejś od kogoś grafe i daj do swojego pc i zobacz jaki bendzie efekt.
  • #5 1721557
    (LIDER)
    Poziom 17  
    Posty: 293
    Pomógł: 3
    Ocena: 6
    Wyjmij pamięć RAM, przeczyść banki i wsadź spowrotem i spróbuj.
  • #6 1721558
    eprom
    Poziom 25  
    Posty: 1116
    Pomógł: 11
    Ocena: 46
    Mam dwa kompy i podmieniłem tę karte do sprawnego kompa i ona jest sprawna i na odwrót.Wyglada na to że wina tkwi na płycie głównej
  • REKLAMA
  • #7 1721561
    (LIDER)
    Poziom 17  
    Posty: 293
    Pomógł: 3
    Ocena: 6
    eprom napisał:
    Mam dwa kompy i podmieniłem tę karte do sprawnego kompa i ona jest sprawna i na odwrót.Wyglada na to że wina tkwi na płycie głównej


    Czyściłeś slot AGP i banki ramów? To też często powoduje takie objawy.
  • #8 1721893
    eprom
    Poziom 25  
    Posty: 1116
    Pomógł: 11
    Ocena: 46
    tak wyczyściłem nawet pamięci podmieniłem,podmienie zasilacz może on nie wyrabia.A ta płyta główna jest firmy Asus
  • #9 1722911
    (LIDER)
    Poziom 17  
    Posty: 293
    Pomógł: 3
    Ocena: 6
    Hmm. Sprawdź RAM u kogoś innego czy jest sprawny. Jeśli będzie sprawny to podejrzenie juz tylko pada na procka albo na płytę. Aha no i jak sprawdzasz to wszytsko to poodłączaj taśmy wszytskie taśmy IDE i FDD itp. tak żeby została tylko grafa, ram, plyta, proc. I tylko to sprawdzasz po koleji co uszkodzone.
  • #10 1722945
    przemas84
    Poziom 16  
    Posty: 192
    Pomógł: 14
    A monitor napewno jest wporzadku ??

    Dodano po 58 [sekundy]:

    Bo nie pisales czy komputer sie normalnie odpala tylko nie ma nic na ekranie czy wogule sie nie odpala ??
  • #11 1723063
    wrkq
    Poziom 21  
    Posty: 334
    Pomógł: 40
    Ocena: 22
    Podsumujmy:
    1. Twoja karta, twoj monitor, twoj komp = nie dziala.
    2. Twoja karta, cudzy komp, cudzy monitor = dziala.
    3. Cudza karta, twoj komp, twoj monitor = nie dziala.
    4. Cudza karta, cudzy komp, cudzy monitor = dziala.

    Ergo:
    albo wez swoj monitor do kogos, albo czyjs monitor do siebie.
    Jak zadziala = plyta glowna, jak nie = monitor (i w przypadku totalnego pecha rowniez plyta glowna).
  • #12 1724286
    eprom
    Poziom 25  
    Posty: 1116
    Pomógł: 11
    Ocena: 46
    Prosto i zwiężle karta od klienta pamięć dysk twardy dałem do mojego kompa i działa.Moja pamięć,karta grafiki w kompie u klienta w kompie dalej brak obrazu.Wyglada na to że to wina płyty głownej
  • #13 1724295
    jankolo
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 32197
    Pomógł: 1792
    Ocena: 584
    Kolego eprom, strasznie namieszałeś. Zrób takie zestawienie jak kolega wrkq.
  • REKLAMA
  • #14 1724322
    eprom
    Poziom 25  
    Posty: 1116
    Pomógł: 11
    Ocena: 46
    1. moja karta, mój monitor, mójoj komp = dziala.
    2. Moja karta, cudzy komp, cudzy monitor = nie dziala.
    3. Cudza karta, mój komp, mój monitor = dziala.
    4. Cudza karta, cudzy komp, cudzy monitor =nie dziala.
    Prościej juz tego nie umiem wytłumaczyć
  • #15 1724348
    jankolo
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 32197
    Pomógł: 1792
    Ocena: 584
    Kolego eprom, jest juz dużo lepiej, ale zawartość punktu 4 wskazuje, że cudzy komputer jest uszkodzony. Natomiast zawartość punktu 1 wskazuje, że Twój komputer jest w pełni sprawny. Tak jest naprawdę?
  • #16 1724355
    Interesant
    Poziom 34  
    Posty: 2175
    Pomógł: 204
    Ocena: 249
    eprom napisał:
    1. moja karta, mój monitor, mójoj komp = dziala.
    2. Moja karta, cudzy komp, cudzy monitor = nie dziala.
    3. Cudza karta, mój komp, mój monitor = dziala.
    4. Cudza karta, cudzy komp, cudzy monitor =nie dziala.
    Prościej juz tego nie umiem wytłumaczyć

    witam, jeszcze zrób pomiar:
    twoja karta twój komp cudzy monitor
    twoja karta cudzy komp i twój monitor
  • #17 1724367
    eprom
    Poziom 25  
    Posty: 1116
    Pomógł: 11
    Ocena: 46
    Moja karta mój komp cudzy monitor - działa
    moja karta cudzy komp mój monitor -nie działa
  • #18 1724375
    jankolo
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 32197
    Pomógł: 1792
    Ocena: 584
    Z tego, co podałeś uszkodzony jest cudzy komputer. Natomiast cudza karta, cudzy monitor, twoja karta, twój monitor i twój komputer są sprawne.
  • #19 1724565
    TONI_2003
    Moderator
    Posty: 15327
    Pomógł: 2192
    Ocena: 3812
    Witam !
    Proszę już bez tego kombinowania !Wsadź jakąś inną starą kartę graficzną do PCI i zobacz jak się w tedy zachowa (zresetuj ustawienia biosu) czy płyta główna się odpali. Jeśli nie zapewnie masz uszkodzoną przetwornicę na AGP lub sam slot AGP to na tyle ! Nadmienię że można jeszcze znając się na elektronice spróbować zrobić pomiary i szukać uszkodzenia w samej przetwornicy.
    Pozdrawiam i życzę sukcesów!
  • #20 1724780
    eprom
    Poziom 25  
    Posty: 1116
    Pomógł: 11
    Ocena: 46
    Uszkodzone jest gniazdo AGP,załozyłem nowa płyte.Komp znów sparwny.dzie.ki wszystkim z pomoc.
  • REKLAMA
  • #22 1725635
    cjjack
    Poziom 15  
    Posty: 187
    Pomógł: 6
    Ocena: 3
    Czytam te forum i śmieje się do rozpuchu. Czy wy ludzie jesteście normalnie. Dlaczego każdy z was pisze w kółko to samo. Uzytkownik który stworył post pisze, np. Czyściłem gniazda ramu, a na następny piszę żęby wyczyscił gniazda ramu. No nie, coś tu nie gra. TO jest forum żęby pomóc, a nie żeby sobie kunkty czaskać...............
    Moderowany przez TONI_2003:

    Wszystko wyjaśnione temat zamykam !
    Jeśli zaistnieje taka potrzeba by post został otwarty proszę dać wiadomość na PW i podać link do postu .!

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczył braku obrazu na monitorze podłączonym do komputera z płytą główną Asus P4SDX-EAYZ, gdzie pojawiał się sygnał co sekundę. Sprawdzono kartę graficzną i pamięć RAM na innych komputerach, które działały poprawnie, co wskazywało na uszkodzenie płyty głównej. Zalecano czyszczenie i przedmuchiwanie slotu AGP oraz banków pamięci RAM, testowanie z inną kartą graficzną na złączu PCI oraz odłączanie wszystkich urządzeń peryferyjnych, pozostawiając tylko podstawowe komponenty do diagnostyki. Ostatecznie potwierdzono uszkodzenie gniazda AGP na płycie głównej, co wymagało wymiany płyty lub naprawy gniazda. Wskazano również możliwość uszkodzenia przetwornicy zasilania AGP jako potencjalnej przyczyny problemu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA