Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Opel CD30 i Corsa C

pafcio111 10 Aug 2005 07:47 11220 6
    pafcio111
    Level 2  
    Witam!

Wiem że temat ten był już poruszany na forum, ale czy ktoś już uruchomił oryginalne radio OPLA CD30 w Corsie C, rok 2003. Instalacja i radio różnią się końcówkami i nie tylko....
    Proszę o pomoc bo posiadam takie radio i Corse C z 2003.
    Autko jeżdzi nez radia a radio leży w szafie.... :cry:
    SlaweK
    Level 43  
    To takie auto może jeździć bez CD? Z tego co mówią moi klienci to bez CD nie da się jeździć... ;)

A poważnmiej. Trzeba zacząć od kupienia bądź zrobienia przejściówki ISOC3-ISOC10, schamat znajdziesz na stronie naszego kolegi i tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic254737.html
    Potem oczywiście poznać kod do radia i pewnie ramkę mocującą . Jesli auto fabrycznie nie miało radia to pozostaje jeszcze wizyta w serwisie Opla w celu odblokowania wyświetlacza.
    Było już wiele wątków na te tematy więc poczytaj siebie trochę.

SławeK
    pafcio111
    Level 2  
    Witam!

Dzięki za odpowiedź, ale nie ma ntej stronie takiego kabla :cry:
    To jest model CD30, ma z tyłu jakieś dziwne wyjście.
    Auto ma instalacje z ISO C10 (chyba) a radio takie dziwne złacze jak to na załączonym zdjęciu.
    Może udało sie to komuś uruchomić a takiej konfiguracji jak moja ?
    magic1982
    Level 2  
    mam dokładnie identyczny problem... dzis i wczoraj jezdziłem za przejsciowka po poznaniu i nie znalazłem.... :((
    waldi58
    Level 24  
    Przejściówka do tego modelu jest do dostania ale trzeba powiedzieć pare rzeczy . Radio będzie działać samodzielnie ale nie będzie współdziałać z wyświetlaczem. Instalacje i tak trzeba troche zmodyfikować bo radio jest przeznaczone do instalacji Can a tej Corsie tego nie ma i niestety ale samo po pewnym czasie będzie się wyłączać - brak Cana.
    magic1982
    Level 2  
    czy wiadomo cos gdzie mogłbym dostac taką przejsciowke? niech działa mimo ze bez wyswietlacza...
    SlaweK
    Level 43  
    Po latach muszę sprostować informację. Otóż w jeśli auto ma kostkę ISO-C10 to co najwyżej będzie w tym aucie działać, z dużych radii CAR2003, CAR2005... ale nie wszystkie z kostką ISO-C3 a tylko radia które nie wymagaja szyny CAN. CD30 już niestety nie. Przejście z ISO-C10 na ISO-C3 jest dostępne ale na nową wyczkę już gdyż nie ma ono sensu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic196109.html

SławeK