Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Opel CD30 i Corsa C

10 Sie 2005 07:47 10338 6
  • Poziom 2  
    Witam!

Wiem że temat ten był już poruszany na forum, ale czy ktoś już uruchomił oryginalne radio OPLA CD30 w Corsie C, rok 2003. Instalacja i radio różnią się końcówkami i nie tylko....
    Proszę o pomoc bo posiadam takie radio i Corse C z 2003.
    Autko jeżdzi nez radia a radio leży w szafie.... :cry:
  • Poziom 43  
    To takie auto może jeździć bez CD? Z tego co mówią moi klienci to bez CD nie da się jeździć... ;)

A poważnmiej. Trzeba zacząć od kupienia bądź zrobienia przejściówki ISOC3-ISOC10, schamat znajdziesz na stronie naszego kolegi i tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic254737.html
    Potem oczywiście poznać kod do radia i pewnie ramkę mocującą . Jesli auto fabrycznie nie miało radia to pozostaje jeszcze wizyta w serwisie Opla w celu odblokowania wyświetlacza.
    Było już wiele wątków na te tematy więc poczytaj siebie trochę.

SławeK
  • Poziom 2  
    Witam!

Dzięki za odpowiedź, ale nie ma ntej stronie takiego kabla :cry:
    To jest model CD30, ma z tyłu jakieś dziwne wyjście.
    Auto ma instalacje z ISO C10 (chyba) a radio takie dziwne złacze jak to na załączonym zdjęciu.
    Może udało sie to komuś uruchomić a takiej konfiguracji jak moja ?
  • Poziom 2  
    mam dokładnie identyczny problem... dzis i wczoraj jezdziłem za przejsciowka po poznaniu i nie znalazłem.... :((
  • Poziom 23  
    Przejściówka do tego modelu jest do dostania ale trzeba powiedzieć pare rzeczy . Radio będzie działać samodzielnie ale nie będzie współdziałać z wyświetlaczem. Instalacje i tak trzeba troche zmodyfikować bo radio jest przeznaczone do instalacji Can a tej Corsie tego nie ma i niestety ale samo po pewnym czasie będzie się wyłączać - brak Cana.
  • Poziom 2  
    czy wiadomo cos gdzie mogłbym dostac taką przejsciowke? niech działa mimo ze bez wyswietlacza...
  • Poziom 43  
    Po latach muszę sprostować informację. Otóż w jeśli auto ma kostkę ISO-C10 to co najwyżej będzie w tym aucie działać, z dużych radii CAR2003, CAR2005... ale nie wszystkie z kostką ISO-C3 a tylko radia które nie wymagaja szyny CAN. CD30 już niestety nie. Przejście z ISO-C10 na ISO-C3 jest dostępne ale na nową wyczkę już gdyż nie ma ono sensu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic196109.html

SławeK