Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Opel Vectra A 2.0 16v C20XE - Falujące obroty i gaśniecię na zimnym silniku.

03 Gru 2017 11:43 1200 6
  • Poziom 3  
    Witam,
    Od dłuższego już czasu mam problem z samochodem a mianowicie na zimnym silniku (czym zimniej na dworze tym gorzej chodzi) obroty falują, spadają poniżej tysiąca, praktycznie samochód już gaśnie i nagle dobija do 2tyś obrotów a czasami po prostu samochód gaśnie i na nowo muszę go odpalać więc żeby tego uniknąć czasami go gazuje żeby obroty nie spadały poniżej tysiąca. I tak chodzi przez jakiś czas dopóki nie złapie temperatury lub nie przełączy się na gaz wtedy obroty w miarę się ustabilizują że samochód już nie gaśnie lecz dalej nie ma mocy, odcinke już ma przy 4/5tyś obrotów i dopiero jak już porządnie nabierze temperatury to chodzi bez zarzutu ma moc obroty nie falują ani nic. Wie ktoś w czym może być problem? Już drugi mechanik sobie z tym nie poradził. Wymieniliśmy komputer główny, silnik krokowy, czujnik temperatury i nic to nie pomogło.
    Dodam też że mam dwa silniki od vectry i na obu jest taki sam objaw.

Ps. jestem tu nowy i nie jestem pewny czy na odpowiednim dziale to napisałem jeśli nie to z góry przepraszam.
  • Poziom 9  
    Polecam sprawdzić szczelność układu dolotowego na początek, zapłon czyli przewody, kopułka świece, wyczyścić przepustnicę
    a i czy check engine się zapala?
  • Poziom 3  
    Nie zapala się check engine

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem wspomnieć że kopułka również była wymieniona i jest nowa.
  • Poziom 9  
    A ktoś sprawdzał szczelność układu dolotowego? Ewentualnie czujnik temperatury na sterownik
  • Poziom 3  
    Czujnik był wymieniony jak dawałem do mechanika za pierwszym razem, musiałbym przedzwonić do drugiego mechanika co ostatnio starał się uporać z tą vectra i się go zapytać czy sprawdzał szczelność układu dolotowego bo już nie pamiętam sam dokładnie.
  • Poziom 9  
    Nie wiem jak w A ale w B wiązki silnika są marne. W swojej miałem problem z wiązką od krokowego. Sam krokowy był dobry ale wiązka była odarta z izolacji. Przepustnice wyczyść, sprawdź dolot. A check zapala się na zapłonie?
  • Poziom 3  
    Wymiana kolektora ssącego