Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotpoint Ariston AQSF29UEU - wymiana łożyska - rodzaj łożyska, instrukcja

03 Gru 2017 12:46 2736 6
  • Poziom 12  
    Witajcie. mam praleczkę Hotpoint Ariston AQSF29UEU i niestety łożyska są do wymiany. Teraz pytanie, czy ktoś może wie jakie łożyska tam siedzą? Ewentualnie może ktoś ma instrukcję rozebrania tej praleczki i wyciągnięcia zespołu piorącego? Nie chciałbym nic uszkodzić przy ewentualnej rozbiórce i zapoznać się z procedurą przed rozkręceniem.

Będę wdzięczny za jakieś informacje.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Admin grupy AGD
    arlid napisał:
    Nie chciałbym nic uszkodzić przy ewentualnej rozbiórce i zapoznać się z procedurą przed rozkręceniem.

Niestety ale w tej pralce masz zbiornik klejony i wymienny w całości.

Hotpoint Ariston AQSF29UEU - wymiana łożyska - rodzaj łożyska, instrukcja

https://north.pl/karta/wanna-kompletna-bebnem...ralki-hotpoint-aqsf29ueu,AIW-BT-CMMT-30G.html

Można go rozciąć i wymienić łożyska lecz raczej na pewno nie jest to do zrobienia w domowych warunkach, potrzeba doświadczenia jak i odpowiednich narzędzi.
  • Poziom 24  
    ROBSON33 napisał:
    Można go rozciąć i wymienić łożyska lecz raczej na pewno nie jest to do zrobienia w domowych warunkach, potrzeba doświadczenia jak i odpowiednich narzędzi.

A jak później połączyć przecięte elementy? Używa się spawarki, czy kleju?
  • Poziom 25  
    Można spawac ,można silikonem uszczelnic
  • Poziom 29  
    Lepiej silikonem uszczelnić i skręcić śrubkami bo można bez ponownego cięcia wymienić w przyszłości łożyska. Było opisane wiele razy.
  • Poziom 4  
    Witam. Jestem przed wymiana łożysk w pralce Ariston AVSF 109EUV czy może ktoś mi opisać krótko jak się za to zabrać czy trzeba wyjąć cały bęben z obudowy itd.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wszystko zostało już wyżej opisane wyżej, na forum jest sporo informacji jak się dobrać do klejonych zbiorników.

ryba2010 napisał:
    czy trzeba wyjąć cały bęben z obudowy

inaczej się nie da