Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia I MPI 2007 Kontrolka silnika -VAG pokazuje błąd termostatu

Userr1 08 Gru 2017 19:48 2691 5
  • #1 08 Gru 2017 19:48
    Userr1
    Poziom 3  

Witam serdecznie
    Chciałbym się poradzić w sprawie problemu w mojej Skodzie.
    Samochód to:
    Skoda Octavia I, 2007 benzyna
    Obecny przebieg 170 000km.
    Po przekręceniu kluczykiem na pulpicie pokazuje się i nie znika, żółta kontrolka silnika.
    Auto, silnik ogólnie pracuje dobrze z wyjątkiem dwóch rzeczy.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0 5
  • Pomocny post
    #2 08 Gru 2017 20:15
    Cinek_Barczewo
    Poziom 11  

Witam, czy pojawił się również błąd czujnika temperatury płynu chłodniczego? Być może on jest przyczyną. Pozdrawiam

1
  • #3 08 Gru 2017 20:33
    Userr1
    Poziom 3  

Dziękuję za odpowiedź. Z tego co pamiętam to był tylko ten jeden błąd związany z termostatem. Pan mechanik co to sprawdzał pytał czy nie mam żadnych problemów z temperaturą podczas jazdy.

0
  • Pomocny post
    #4 08 Gru 2017 22:09
    helmud7543
    Poziom 42  

Nie wiem jak w Octavii (niech osoby bardziej obeznane się wypowiedzą) ale u mnie uszkodzony termostat doprowadzał do chcek engine, przy czym błąd rejestrowany to za uboga mieszanka na pierwszej sondzie. Termostat puszczał odrobinę ale to widać wystarczyło.

0
  • #5 09 Gru 2017 19:19
    Userr1
    Poziom 3  

Dziękuję za odpowiedź.
    Co prawda nie sprawdzałem jeszcze tych węży ale kupiłem już termostat Vernet o numerze TH6276.87J
    Mam nadzieję, że będzie pasował i kontrolka żółta silniczka zniknie z pulpitu.
    Nie wykluczone, że te gaśnięcie to też ma inną przyczynę...
    Mam nadzieję, że to nic poważnego.

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Mam teraz pewne wątpliwości czy zakupiłem dobry ten termostat do mojego auta. Widzę, że są dwa rodzaje, jeden taki jak kupiłem a drugi taki wbudowany w obudowę.
    Czy mógłby ktoś na podstawie swojej wiedzy potwierdzić i jest to właściwy termostat do mojego auta?
    Moje auto to:
    Skoda Octavia I Tour 1U 2009, 1595cm3, 75KW,
    Kupiłem termostat Vernet o numerze TH6276.87J

Dodano po 11 [minuty]:

W papierach teraz odszukałem i oznaczenie silnika to BFQ, rozumiem więc że ten termostat nie będzie pasował ?
    Jaki powinienem mieć, czy to będzie ten w obudowie?

0
  • Pomocny post
    #6 09 Gru 2017 19:23
    sebap
    Poziom 40  

Skoro pokazało jego błąd to jest podłączony do ECU a skoro jest podłączony do ECU to pewnie jest z obudową czyli jeśli Vernet to TE7141.105J ale najlepiej będzie jak stwierdzisz organoleptycznie jaki siedzi w Twoim aucie lub podejdź do sklepu motoryzacyjnego i niech po numerze VIN dobiorą.

0