Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia I MPI 2007 Kontrolka silnika -VAG pokazuje błąd termostatu

Userr1 08 Dec 2017 19:48 6141 5
    Userr1
    Level 6  
    Witam serdecznie
    Chciałbym się poradzić w sprawie problemu w mojej Skodzie.
    Samochód to:
    Skoda Octavia I, 2007 benzyna
    Obecny przebieg 170 000km.
    Po przekręceniu kluczykiem na pulpicie pokazuje się i nie znika, żółta kontrolka silnika.
    Auto, silnik ogólnie pracuje dobrze z wyjątkiem dwóch rzeczy.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Cinek_Barczewo
    Level 12  
    Witam, czy pojawił się również błąd czujnika temperatury płynu chłodniczego? Być może on jest przyczyną. Pozdrawiam
    Userr1
    Level 6  
    Dziękuję za odpowiedź. Z tego co pamiętam to był tylko ten jeden błąd związany z termostatem. Pan mechanik co to sprawdzał pytał czy nie mam żadnych problemów z temperaturą podczas jazdy.
  • Helpful post
    helmud7543
    Level 43  
    Nie wiem jak w Octavii (niech osoby bardziej obeznane się wypowiedzą) ale u mnie uszkodzony termostat doprowadzał do chcek engine, przy czym błąd rejestrowany to za uboga mieszanka na pierwszej sondzie. Termostat puszczał odrobinę ale to widać wystarczyło.
    Userr1
    Level 6  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Co prawda nie sprawdzałem jeszcze tych węży ale kupiłem już termostat Vernet o numerze TH6276.87J
    Mam nadzieję, że będzie pasował i kontrolka żółta silniczka zniknie z pulpitu.
    Nie wykluczone, że te gaśnięcie to też ma inną przyczynę...
    Mam nadzieję, że to nic poważnego.

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Mam teraz pewne wątpliwości czy zakupiłem dobry ten termostat do mojego auta. Widzę, że są dwa rodzaje, jeden taki jak kupiłem a drugi taki wbudowany w obudowę.
    Czy mógłby ktoś na podstawie swojej wiedzy potwierdzić i jest to właściwy termostat do mojego auta?
    Moje auto to:
    Skoda Octavia I Tour 1U 2009, 1595cm3, 75KW,
    Kupiłem termostat Vernet o numerze TH6276.87J

Dodano po 11 [minuty]:

W papierach teraz odszukałem i oznaczenie silnika to BFQ, rozumiem więc że ten termostat nie będzie pasował ?
    Jaki powinienem mieć, czy to będzie ten w obudowie?
  • Helpful post
    sebap
    Level 41  
    Skoro pokazało jego błąd to jest podłączony do ECU a skoro jest podłączony do ECU to pewnie jest z obudową czyli jeśli Vernet to TE7141.105J ale najlepiej będzie jak stwierdzisz organoleptycznie jaki siedzi w Twoim aucie lub podejdź do sklepu motoryzacyjnego i niech po numerze VIN dobiorą.