Witam,
Auto Ford Focus I, 1.6 16V 2001 r. benzyna, przed fl + lpg brc.
Problem z samochodem dotyczy rozruchu - nie jest to związane z tym czy auto jest zimne czy ciepłe. Czasami pierwsze zakręcenie rozrusznikiem po nocy i auto zapala od ręki (od 2-3 zakręcenia). Silnik pracuje 5-6 minut, przejadę 2 km i stop pod sklepem, gaszę silnik. Następnie czasami odpala również bez problemów a czasami trzeba kręcić i kręcić (ok 25 sekund) zanim zaskoczy. Czasami pomaga pod koniec dodać lekko gazu, wtedy jakby zapalał szybciej. Z moich obserwacji w sytuacji kiedy trzeba go kręcić dłużej, to jeżeli nie da się gazu to silnik jakby zapalił i przez pierwsze 3-5 sekund tak jakby ledwo był uruchomiony (400 rmp) - dodanie gazu dopiero powoduje, że silnik wchodzi na właściwe obroty na biegu jałowym (900 rmp).
Po uruchomieniu nie ma problemów z szarpaniem, mocą itd. Następnie po zgaszeniu silnik być może uda się go uruchomić bez problemów, a czasami trzeba znowu go kręcić.
Akumulator jest ok, świece, przewody i cewka była wymieniana max 10 tys km wstecz.
Z czym może być problem?
Auto Ford Focus I, 1.6 16V 2001 r. benzyna, przed fl + lpg brc.
Problem z samochodem dotyczy rozruchu - nie jest to związane z tym czy auto jest zimne czy ciepłe. Czasami pierwsze zakręcenie rozrusznikiem po nocy i auto zapala od ręki (od 2-3 zakręcenia). Silnik pracuje 5-6 minut, przejadę 2 km i stop pod sklepem, gaszę silnik. Następnie czasami odpala również bez problemów a czasami trzeba kręcić i kręcić (ok 25 sekund) zanim zaskoczy. Czasami pomaga pod koniec dodać lekko gazu, wtedy jakby zapalał szybciej. Z moich obserwacji w sytuacji kiedy trzeba go kręcić dłużej, to jeżeli nie da się gazu to silnik jakby zapalił i przez pierwsze 3-5 sekund tak jakby ledwo był uruchomiony (400 rmp) - dodanie gazu dopiero powoduje, że silnik wchodzi na właściwe obroty na biegu jałowym (900 rmp).
Po uruchomieniu nie ma problemów z szarpaniem, mocą itd. Następnie po zgaszeniu silnik być może uda się go uruchomić bez problemów, a czasami trzeba znowu go kręcić.
Akumulator jest ok, świece, przewody i cewka była wymieniana max 10 tys km wstecz.
Z czym może być problem?