Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3 C dwa regulatory pokojowe

jozi76 13 Gru 2017 13:46 378 1
  • #1 13 Gru 2017 13:46
    jozi76
    Poziom 1  

Witam.
    Posiadam piec jak w temacie i podłączony do niego regulator pokojowy Radio Tybox 810. Jest to programator, jak pewnie znakomita części forumowiczów wie, bezprzewodowy. Odbiornik podłączyłem do kostki ST10 wejścia Ls i Lr. Wszystko działa bez zarzutu z jednym małym wyjątkiem: nie mogę w cyklu tygodniowym sterować przygotowaniem cwu (zasobnik 140 l Galmetu + cyrkulacja). Chciałbym podczas mojej nieobecności całkowicie wyłączać podgrzewanie cwu i pompę cyrkulacyjną. Po ustawieniu cwu na piecu na minimum, i tak podgrzewa automatycznie do 40. Chciałbym podłączyć do pieca jeszcze dedykowany regulator pokojowy Junkersa FR 100 lub 120 (te używane akurat są dostępne "po taniości") zamontowany bezpośrednio na piecu do złącza analogowego. Czy taka konfiguracja jest możliwa, czy nie byłoby konfliktu z którego regulatora dostarczany jest sygnał lub w jaki sposób to skonfigurować? Czy lepszą ale trochę droższą opcją byłoby zastosowanie regulatora pogodowego np. FW 100, 120 lub 200?
    Chciałbym pierwszym programatorem sterować c.o. a drugim c.w.u.
    A może ktoś miałby jeszcze inny pomysł?
    Z góry dziękuję za pomoc

0 1
  • Pomocny post
    #2 14 Gru 2017 23:38
    Magister_123
    Poziom 33  

Będzie działało według twojej koncepcji. Z tym że w kwestii grzania C.O. nadrzędnym sterownikiem będzie tybox.

0