Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Premum dxi wywala uszczelkę filtra paliwa

MrPi 15 Gru 2017 22:23 537 4
  • #1 15 Gru 2017 22:23
    MrPi
    Poziom 9  

Witam. Mam problem. Po zakupie reni i podczepieniu naczepy pojawił się błąd: niskie ciśnienie paliwa. Czyli pompa do wymiany, więc wymieniłem pompę. Po odpaleniu na wolnych obrotach wszystko ok. Ale gdy dodam gazu to wywala mi uszczelkę spod filtra paliwa. Jakby ciśnienie było za duże. Czy to wina pompy czy jakaś inna usterka. Dodam, że na podstawie filtra paliwa powyżej separatora jest zaworek zwrotny, w którym jest bardzo mała dziurka ok. 1mm, może to jest przyczyna?
    Czy ktoś się spotkał z czymś takim?

0 4
  • #2 17 Gru 2017 18:01
    track
    Poziom 16  

Obsady tulejek pompowtryskiwaczy do wymiany

0
  • #3 17 Gru 2017 19:51
    MrPi
    Poziom 9  

Obsady wtryskiwaczy robione zaraz po zakupie, więc to raczej odpada

0
  • #4 17 Gru 2017 20:51
    track
    Poziom 16  

Gdzie robione i jaka średnica trzpienia wciągającego te tulejki.Typ silnika i moc

0
  • #5 20 Gru 2017 01:07
    MrPi
    Poziom 9  

Silnik 450 KM, 11 litrowy. Gościu robił co pracuje w serwisie Volvo. Nie wiem jaka średnica trzpienia. Ale sprawę już rozwiązałem. Opiszę, bo może ktoś będzie miał taki przypadek. Otóż, ciśnienie w podstawie filtra na nowej pompie sięgało ponad 10 atmosfer( zegar był tylko do 10, ale wskazówka szła dalej, więc nie wiem ile było), na głowicy ciśnienie 0. Diagnoza podstawa filtra. Ale po długim rozszyfrowaniu zasady działania tej podstawy diagnoza została zmieniona, ponieważ, na zasilaniu w głowicy był wkręcony zawór trzymający ciśnienie na powrocie, a śruba z przelotem paliwa na powrocie. Więc po zamienieniu tego zaworu i śruby wszytko jest w porządku.

0