Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dźwięk klaksonu przy zamykaniu drzwi

16 Dec 2017 17:30 3660 4
 • Level 2  
  Witam. Posiadam Ford Transit 2.2 TDCI z 2011 roku. Problem w tym, że podczas zamykania auta, czy to za pomocą pilota czy kluczyka, zamki ryglują się bez problemu, ale zawsze jest sygnał klaksonu, chyba, że "docisnę" drzwi kierowcy bo normalnie po ich zamknięciu, drzwi "odbinają" na 1 cm. Gdzie jest czujnik? Czy mogę wyregulować te drzwi żeby zatrzeskiwały się w sposób prawidłowy? Jak zrobić to prowizorycznie do czasu, aż zrobię jakąś bardziej gruntowną naprawę?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Tube devices specialist
  babadookveronne wrote:
  awsze jest sygnał klaksonu, chyba, że "docisnę" drzwi kierowcy bo normalnie po ich zamknięciu, drzwi "odbinają" na 1 cm. Gdzie jest czujnik?


  Problem jest zapewne w złej regulacji albo niewłasciwym funkcjonowaniu zamka, klakson to pewnie ostrzeżenie o tym że drzwi się nie zaryglwały - walka z klaksonem to niewłaściwy kierunek działania, zamek trzeba naprawić.
 • Level 2  
  Pytanie czy można regulować drzwi w każdej płaszczyźnie czy po prostu kupić nowy zamek? Bo jeśli jest sposób, żeby drzwi nie "odchodziły" 1 cm po zamknięciu to nie będę musiał kupować nowych części.
 • Level 27  
  Skobel zamka możesz poluzować i przesunąć do zewnątrz kilka milimetrów.
 • Tube devices specialist
  babadookveronne wrote:
  Bo jeśli jest sposób, żeby drzwi nie "odchodziły" 1 cm po zamknięciu to nie będę musiał kupować nowych części.


  Jak z drugiej strony nie odchodzą to sposób jest, tylko trzeba ustalić przyczynę, która może polegać na uszkodzeniu lub rozregulowaniu zamka lub zawiasów. Na początek przypomnij sobie od czego zaczął się problem "odchodzenia", od kolizji, demontazu drzwi np. do naprawy mechanismu szyby, czy innego zdarzenia?