Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD Funai LC5-d32bb. Sprawdzenie tranzystora Mosfet 2SK3799

18 Gru 2017 08:04 681 2
  • Poziom 21  
    Witam, mam problem z w/w telewizorem. TV początkowo wvogóle się nie włączał. Po rozkręceniu winnym okazał się kondensator C508. Po jego wymianie TV startuje lecz podświetlenie załącza się i wyłącza w tempie co około 1 sek.

Przeglądając elektrodę znalazłem wiele tematów odnośnie tego TV. Uszkodzony kondensator C508 to popularna usterka w nich, jednak nie spotkałem się z usterką jak u mnie. Do tej pory sprawdziłem D513,D511, D510, R505. Wszystkie te elementy po wylutowaniu i zmierzeniu wyglądają na sprawne. Q501 jakim jest K3799 moim zdaniem dziwnie się zachowuje, mianowicie kiedy naładuje miernikiem bramkę i dotknę znów do źródła, miernik pokazuje ~180mV i rośnie do ~450mV.

Z tego co oglądałem RSElektronika na YouTubie wartość po naładowaniu bramki powinna być stała w okolicach ~160mV na źródle. Znalazłem w domu inny N-mosfet - i zachowuje sie identycznie jak na filmie.

Czy mój mosfet zachowuje się dobrze, czy jest uszkodzony? Co innego mogę sprawdzić by wyeliminować usterkę? Wizualnie nie widać żadnych uszkodzonych elementów.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.