Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ford Transit mk7 - 2008 - brak świateł mijania, wycieraczek , centralnego zameka

19 Gru 2017 07:03 1983 3
  • Poziom 4  
    Ford Transit mk7, 2008r., 2.4 disel
    Przepala się bezpiecznik w kabinie koło pasażera 10A czerwony, wychodzi że to bezpiecznik nr 68 - Moduł sterujący uzupełniającym systemem bezpieczeństwa, choć nie dam sobie ręki obciąć.
    Dzieje się to podczas zamykania/otwierania drzwi pilotem centralnego zamka, skutkuję :
    - brakiem świateł mijania i długich, choć na desce palą się kontrolki
    - brakiem działania wycieraczek
    - brak reakcji zamka centralnego.
    Ostatnio był wymieniony moduł zamka centralnego na nowy, gdyż stary padł.

• Poziom 43  
    Usterka:
    Raczyslaw napisał:
    Przepala się bezpiecznik w kabinie koło pasażera 10A czerwony, (...)
    Dzieje się to podczas zamykania/otwierania drzwi pilotem centralnego zamka,

Przyczyna:
    Raczyslaw napisał:

Rozwiązanie:
    Sprawdź podłączenie tego modułu bo wychodzi na to, że jego uruchomienie powoduje zwarcie.
  • Poziom 21  
    Raczyslaw napisał:

Wiesz czemu się uszkodził? Może któraś wiązka przewodów jest przetarta i gdy otwierasz/ zamykasz drzwi, wiązka drży, następuje zwarcie którego finał znasz. Masz możliwość podać mu zasilanie, z wykluczeniem obecnego bezpiecznika? Mam na myśli doprowadzenie przewodu z akumulatora, z bezpiecznikiem wpiętym w szereg.
  • Poziom 4  
    W sumie to nie mam 100% pewności, ale najprawdopodobniej bezpiecznik wywaliło przez zacinający się zamek drzwi przesuwnych.
    Zamek "pozwalał" zablokować zamek, ale się zacinał przy próbie odblokowania. Silniczek od centrala się przepalił, a co za tym idzie najprawdopodobniej i bezpiecznik.
    Ale mam kolejny problem z centralem :( to będzie tematem kolejnego posta :/