Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Anakonda Ar7-1z/S - Podejrzewam że uszkodził się przekaźnik.

22 Gru 2017 23:14 2028 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.

Alarm mam już 10 lat, kilka razy zdarzyło mi się wymieniać mikro-styk który się psuł ( woda, wilgoć ).
    Niestety tym razem podejrzewam że popsuł się przekaźnik na centralce, nawet na krotko jak zwieram dwa przewody od mikro-styku nie odblokowywuje alarmu. Auto ma już 17 lat i stwierdziłem ze odcięcia nie potrzebuje i chciałbym wykorzystać centralkę do otwierania drzwi z kluczyka oraz automatycznie domykanie szyb. Miałby służyć już bardziej jako straszak niż odcięcie zapłonu. Moje pytanie jest takie co muszę zrobić aby zrezygnować z odcięcia a dalej cieszyć się alarmem a dokładniej jego fukcjami, dodam ze nie mam stacyjek w drzwiach bo 8 lat temu wandale je zniszczyli ale autem nie odjechali stąd ich nie zakładałem ( są zaślepki ). Wchodzenie do samochodu przez bagażnik... sami wiecie. Autoalarm Anakonda Ar7-1z/S - Podejrzewam że uszkodził się przekaźnik.Autoalarm Anakonda Ar7-1z/S - Podejrzewam że uszkodził się przekaźnik.Autoalarm Anakonda Ar7-1z/S - Podejrzewam że uszkodził się przekaźnik.

Pomożecie pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Nie bardzo rozumiem.Odcięcie nie ma nic do działania alarmu,tzn.alarm może działać a odcięcia może nie być (odwrotnie już nie za bardzo).Możesz w prosty sposób sprawdzić działanie tego przekaźnika.Prawdopodobnie jak nie działa Ci sterowanie centralnym zamkiem,nie działa odcięcie to uszkodzony jest sam alarm,a to już inna para kaloszy.
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    gorczek napisał:
    co muszę zrobić aby zrezygnować z odcięcia

Połączyć ze sobą odpowiednio grube przewody wychodzące "z boku" centralki alarmu.
  • Poziom 9  
    facio7 napisał:
    Nie bardzo rozumiem.Odcięcie nie ma nic do działania alarmu,tzn.alarm może działać a odcięcia może nie być (odwrotnie już nie za bardzo).Możesz w prosty sposób sprawdzić działanie tego przekaźnika.Prawdopodobnie jak nie działa Ci sterowanie centralnym zamkiem,nie działa odcięcie to uszkodzony jest sam alarm,a to już inna para kaloszy.

Z tego co piszesz jak połączyłem przewody omijając odcięcie to alarm nie będzie wymagał przełącznika który dawał impuls abym mógł odpalić samochód?

Centralka działa prawidłowo bo zamyka jak i otwiera z pilota, mowa o którymś przekaźniku który nie przełącza po zwarciu styków załączających odcięcie.

Mam na myśli, że jak jak zostawie podłączoną sama centralke nie wpinając odcięcia w nią. Czy będzie mi działał alarm w takim ustawieniu?

CameR napisał:
    gorczek napisał:
    co muszę zrobić aby zrezygnować z odcięcia

Połączyć ze sobą odpowiednio grube przewody wychodzące "z boku" centralki alarmu.

Mógłbym prosić jaśniej? Co to znaczy odpowiednio, jakaś podpowiedz?

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    CameR napisał:
    gorczek napisał:
    jakaś podpowiedz?

Autoalarm Anakonda Ar7-1z/S - Podejrzewam że uszkodził się przekaźnik.

Niestety moje próby stanęły na panewkach. Samochód abym mógł uruchomić i jeździć zmostkowałem przerwę i tak chciałbym zostawić. Dziś próbowałem podpiąć centralkę nie wpinając odcięcia centralny zamek działa i uruchamia się go normalnie jak i po wyłączeniu jest ok ( wcześniej oczekiwał na wciśniecie mikrostyku ). Niestety problem robi się jak go zamyka z pilota dioda od alarmu (na desce) zapala się na czerwono i po kilku sekundach włącza się alarm. Myślałem aby zmostkować te przewody co wychodzą z centralki próbowałem na wszystkie sposoby 1-2, 1-3, 2-3, oraz razem 1,2,3. Nic nie pomogło Proszę o poradę co mogę zrobić i czy wogulę coś się da...

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Napisze dla tych co mogą się spotkać z podobnym problemem. Uszkodzona byłą napadówka, pojechałem do serwisu gdzie produkują ten osprzęt wystarczyło ja wyłączyć ...

Pozdrawiam wszystkich.

Temat uważam za rozwiązany, temat można zamknąć.