Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic Ufo VIII - VSA ABS System Check

25 Gru 2017 11:18 6183 1
  • Poziom 9  
    Witam. Jak w tytule, na pulpicie świecą mi się te kontrolki. Zacznę od początku. Latem podczas wymiany sprzęgła mechanik przypadkiem uszkodził mi czujnik abs lewego, przedniego koła. Czujnik został wymieniony na nowy (NTY), bo nie udało mi się znaleźć oryginalnego, używanego. Wszystko działało, zapomniałem o sprawie....do listopada. Rano(chyba pierwszy dzień z mrozem) odpaliłem, ruszyłem do pracy i zauważyłem, że wyżej wymienione kontrolki się świecą się cały czas. Kiedy po południu wracałem z pracy nic się nie paliło. Następnego dnia rano odpalam, ruszam i znów się świeci...i od tamtego momentu cały czas aż do dziś. Pomyślałem, że to wina któregoś czujnika. Po kilku dni postanowiłem zajrzeć do wszystkich. Zacząłem od tego, który był wymieniany. Zdemontowałem, wyczyściłem, złożyłem. Bez zmian. Zrobiłem to samo z drugim kołem. Nadal nic. Zajrzałem też do tylnych, też nic nie pomogło, a tylko czasu straciłem, bo urwałem śrubę czujnika przez co musiałem wszystko rozebrać, rozwiercić i gwintować ponownie. Po tym epizodzie drugiego tylnego już nie rozbierałem, tylko zacząłem w necie szukać narzędzia diagnostycznego. Przypadkiem trafiłem na filmik instruktażowy, który pozwala za pomocą zwarcia dwóch pinów złącza OBD "wymigać" kod błędu sensorów ABS. "Wymigany" błąd wskazał mi przednie, lewe koło. Dodatkowo wyświetliło mi się coś takiego PA50 DTC B1155, jednak nie udało mi się ustalić co to dokładnie oznacza i nie wiem, czy jest powiązanie z tym ABS-em. Pomyślałem, że ten nowy zamiennik padł. Zacząłem szukać oryginalnego, używanego i znów bezskutecznie. Tamten był na gwarancji, więc w końcu postanowiłem, że kupię nowy, będę miał 2 lata gwarancji, więc zanim znów padnie, to sobie używkę znajdę. Kupiłem, założyłem nowy. Odpalam, niby ok, ruszam i po kilkudziesięciu metrach kontroli ABS VSA znów się zaświeciły i palą się cały czas. W tym momencie ręce mi opadły. Znów przeszukałem internety i nie znalazłem dokładnie takiego samego przypadku jak mój. Nie mam pomysłu co dalej. Zajrzę jeszcze do tych zębów ABS piasty przedniego, lewego koła, może tam coś dłubnąć, przeczyścić, ale wątpię w ten scenariusz. Ktoś może zna taki przypadek lub ma jakiś pomysł?
  • Poziom 38  
    Pomysł jest taki że zrób porządną diagnostykę nie jakieś miganie. Po drugie w podgłądzie parametrów widać czy czujnik widzi obroty koła czynie. Internet to nie wszystko i dużo "garażowców" pisze bzdury. Jak ogarniesz diagnostykę daj znać może coś poradzimy.