Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Możliwości do oglądania telewizji na dwóch telewizorach bez anteny satelitarnej

01 Sty 2018 10:07 384 7
  • Poziom 8  
    Hej,

Szukam rozwiązania do podłączenia telewizji - w temacie nie mam pojęcia a do tego wiem, że nie znajdę łatwo konkretnej odpowiedzi w internecie, dlatego pytam o opinie osoby, które przebrnęły przez temat.

Mam dwa telewizory - chciałbym podłączyć telewizję bez użycia anteny satelitarnej. Mam do dyspozycji router przy jednym telewizorze.
    Czytałem trochę o TV boxach, ale nie mam zielonego pojęcia czy to jest najlepsze rozwiązanie. : np XIAOMI

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_164681.html

Mam również opcję skorzystać z dostawcy internetu - vectry- ale to wiąże się z podpisaniem umowy 24m a nie chcę tego robić bo zamierzam sprzedać mieszkanie w tym roku.

Byłbym wdzięczny za każdą radę, co byście zrobili na moim miejscu?
    Pozdrawiam,
    Paweł
  • Poziom 36  
    Witam,
    nie do koca rozumiem jaki masz problem,
    Masz 2 TV wiec do kazdego dajesz osobny sygnal, po co ci antena satelitarna ? chyba ze jest to jedyne zrodlo twojego sygnalu ale to domniemywam bo nie wynika z opisu.
    Jaki TV? smart? czemu nie TV przez internet? wykozystaj gotowe urzadzenia albo uzyj np. KODI'ego.
    TV od dostawcy internetu - czemu nie, zmieniasz adres i przenosisz umowe na nowy adres, jezeli nie ma tam zasiegu tego dostawcy to masz prawna podstawe do rozwiazania umowy.
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Mam smarta tizen od samsunga.
    Nie mam anteny naziemnej a nawet jak mam to jest to stara kamienica i nie chcę zrzucać kabla z dachu a mieszkanie jest na parterze. Odnośnie zmiany adresu - zgadza się, ale to trochę kombinacje bo może być różnie z tym mieszkaniem.

Odnośnie TV internetowej, co dokładnie masz na myśli ?

Ogólnie myślałem o czymś takim jak telewizja na karte - ale z tego co czytałem do tego też potrzebuje anteny satelitarnej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    evert napisał:
    Czytałem trochę o TV boxach, ale nie mam zielonego pojęcia czy to jest najlepsze rozwiązanie

Ale to każdy tv i tak potrzebuje własnego boxa - jeden box nie "obsłuży" 2 tv.
    evert napisał:
    Mam również opcję skorzystać z dostawcy internetu - vectry- ale to wiąże się z podpisaniem umowy 24m a nie chcę tego robić bo zamierzam sprzedać mieszkanie w tym roku.

Umowy bezterminowej, na studenta nie mają?
    A jeśli umowa na 24 m to można zrobić cesję na nowego właściciela mieszkania.
    viayner napisał:
    przenosisz umowe na nowy adres, jezeli nie ma tam zasiegu tego dostawcy to masz prawna podstawe do rozwiazania umowy.

Nie do końca - to TY zmieniasz warunki umowy się przenosząc, więc zapłacisz karę za rozwiązanie takiej umowy. To TY odebrałeś firmie możliwość świadczenia TOBIE umowy i usług.
  • Poziom 36  
    Witam,
    "przenosisz umowe na nowy adres, jezeli nie ma tam zasiegu tego dostawcy to masz prawna podstawe do rozwiazania umowy.

Nie do końca - to TY zmieniasz warunki umowy się przenosząc, więc zapłacisz karę za rozwiązanie takiej umowy. To TY odebrałeś firmie możliwość świadczenia TOBIE umowy i usług."

o to macie jakiegos dziwnego operatora albo polskie prawo jakies dziwne jest, prawo europejskie mowi ze zmieniajac adres umowa jest przenoszona na nowy adres (umowa jest na wlasciciela a nie na budynek czy mieszkanie) a jezeli oerator na nowym adresie nie oferuje uslugi to rozwiazujecie umowe - niespelnione warunki z zjedenj ze stron (operator nie jest w stanie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    viayner napisał:
    o to macie jakiegos dziwnego operatora albo polskie prawo jakies dziwne jest, prawo europejskie mowi ze zmieniajac adres umowa jest przenoszona na nowy adres (umowa jest na wlasciciela a nie na budynek czy mieszkanie) a jezeli oerator na nowym adresie nie oferuje uslugi to rozwiazujecie umowe - niespelnione warunki z zjedenj ze stron (operator nie jest w stanie.
    Pozdrawiam

https://www.prawo-cywilne.info/zerwanie-umowy...powodu-zmiany-miejsca-zamieszkania-215-c.html