Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór systemu bezprzewodowego

majes 04 Sty 2018 14:37 1443 0
    majes
    Poziom 14  
    Cześć
    Planuję w mieszkaniu w bloku 70m2 na pietrze + garaż na parterze zrobić automatykę. Wstępne założenia:
    - sterowanie oświetleniem (symulacja obecności w domu, wyłączenie wszystkich źródeł jednym przyciskiem, uruchamianie światła czujnikiem ruchu, gaszenie jak nikogo nie ma w pokoju)
    - sterowanie ogrzewaniem (obniżenie temperatury nocą, podczas wyjazdów, podniesienie temperatury w łazience tylko po powrocie z pracy)
    - sterowanie TV, zestaw audio
    - czujnik otwarcia bramy garażowej (dzieci non stop pilotem ją otwierają i sąsiedzi mi o tym mówią wieczorem że brama jest otwarta)

To na początek.
    Potem jest dom z ogrodem :) (Tutaj w części domu mogę poprowadzić dodatkowe kable i zastosować chyba KNX (czytałem że najbardziej popularny i najwięcej gadżetów) tak samo w ogrodzie ale część domu jest wykończona i trzeba robić bezprzewodowo.

Po wstępnej analizie rynku znalazłem (i tu spore zaskoczenie) sporo producentów. No i pytanie, który system wybrać? Grenton, Fibaro, xComfort, eHouse, F&F, a z przewodowych Loxone, Nexwell, Ampio, Comexio, F&F. Grenton pisze na swojej stronie że nie ma problemu z obsługa modułów bezprzewodowych (Z-Wave) jak i przewodowych (nie wiem czy pracuje w KNX)
    Niby jak system działa w X-Wave to powinno wszystko ze sobą współpracować, ale jak przeglądam różne tematy to nie do końca tak jest. Podpowiedzcie w co warto zainwestować żeby później móc system rozbudowywać.
  • OptexOptex