Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór systemu bezprzewodowego

majes 04 Jan 2018 14:37 1611 0
    majes
    Level 14  
    Cześć
    Planuję w mieszkaniu w bloku 70m2 na pietrze + garaż na parterze zrobić automatykę. Wstępne założenia:
    - sterowanie oświetleniem (symulacja obecności w domu, wyłączenie wszystkich źródeł jednym przyciskiem, uruchamianie światła czujnikiem ruchu, gaszenie jak nikogo nie ma w pokoju)
    - sterowanie ogrzewaniem (obniżenie temperatury nocą, podczas wyjazdów, podniesienie temperatury w łazience tylko po powrocie z pracy)
    - sterowanie TV, zestaw audio
    - czujnik otwarcia bramy garażowej (dzieci non stop pilotem ją otwierają i sąsiedzi mi o tym mówią wieczorem że brama jest otwarta)

To na początek.
    Potem jest dom z ogrodem :) (Tutaj w części domu mogę poprowadzić dodatkowe kable i zastosować chyba KNX (czytałem że najbardziej popularny i najwięcej gadżetów) tak samo w ogrodzie ale część domu jest wykończona i trzeba robić bezprzewodowo.

Po wstępnej analizie rynku znalazłem (i tu spore zaskoczenie) sporo producentów. No i pytanie, który system wybrać? Grenton, Fibaro, xComfort, eHouse, F&F, a z przewodowych Loxone, Nexwell, Ampio, Comexio, F&F. Grenton pisze na swojej stronie że nie ma problemu z obsługa modułów bezprzewodowych (Z-Wave) jak i przewodowych (nie wiem czy pracuje w KNX)
    Niby jak system działa w X-Wave to powinno wszystko ze sobą współpracować, ale jak przeglądam różne tematy to nie do końca tak jest. Podpowiedzcie w co warto zainwestować żeby później móc system rozbudowywać.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • OptexOptex