Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-32X20E - nie włącza się, brak obrazu

granacik 04 Sty 2018 21:42 333 7
  • #1 04 Sty 2018 21:42
    granacik
    Poziom 22  

Witam
    TV dostałem w rozliczeniu i chcę zrobić dla siebie.
    Po włączeniu do AC zapala się dioda power od razu na zielono i brak obrazu. Matryca nie wstaje. Po minucie na przemian migają diody power i OPC - co widać na filmiku. Sprawdziłem zasilanie i po podpięciu do sieci BU5V ma idealnie 5V, INV60V - 61V, UR15, oraz S15V - 14,6V, PNL12 - 12V.
    Za wszelkie podpowiedzi jak ruszyć dziada będę wdzięczny.

Link

0 7
  • Megger
  • #3 04 Sty 2018 22:22
    granacik
    Poziom 22  

Dzięki za serwisówkę.
    Jednak jako początkujący w temacie TV proszę o podpowiedź na co mam zwrócić uwagę (14,6V zamiast 15V?) czy szukać usterki gdzie indziej?

0
  • Megger
  • #4 04 Sty 2018 22:31
    mirex
    Poziom 43  

Przecież tam masz i opis procedury postępowania, i opis sygnalizowanych błędów.

0
  • #5 06 Sty 2018 13:21
    granacik
    Poziom 22  

Serwisówka serwisówką ale przy braku doświadczenia pytam o różne rzeczy, które mogą wam wydawać się głupie.
    Po włączeniu do prądu TV power zaświeca się na zielono, czasem tak stoi, czasem po minucie pojawiają się błędy. Jak dla mnie to TV sygnalizuje kilka błędów i mam problem z ich prawidłowym odczytaniem. Czasem po podłączeniu prądu TV przełącza się w standby i oczekuje na power. Wybaczcie mi proszę moją nieporadność w temacie ale myśle, że współnymisiłami uda nam się coś z tym zrobić a przy okazji człowiek się czegoś nauczy.

0
  • #6 13 Sty 2018 19:55
    aryservice.barabai
    Poziom 5  

flash eeprom

0
  • Megger
  • #7 13 Sty 2018 21:22
    stacho57
    Poziom 24  

Pozwólcie, że napiszę coś w tym temacie. Wczoraj miałem ten sam model na stole. Błędy te same. Jeden raz OPC i trzy POWER. Nie można uruchomić trybu serwisowego. Po sprawdzeniu gałęzi AC_DET, która okazała się sprawna, dobrałem się do MB. Po usunięciu ekranu i radiatora z procesorów, pomiar napięć na przetwornicach DC/DC. I tu brak 1,8V na L9605. Tylko 1,0V. IC9606- 10 pin 100Ω do masy. Q9609 sprawny. Wymiana TPS40055 i C9671 przywraca 1,8V i TV wraca do życia. TPS40055 z odzysku, bo słaba dostępność. Ma termo- pada. Trzeba delikatnie. Może autor po-analizuje i odratuje ten starszy już egzemplarz. Firmware? Nie przyjmie. Pozdrawiam.

0
  • #8 14 Sty 2018 09:47
    granacik
    Poziom 22  

Dziękuję za odpowiedź. Jeden z użytkowników forum zasugerował że może to być problem z lampami, więc poszedłem w tą stronę. Lampy wyjęte, tester powinienem mieć najpóźniej do tygodnia. Po wyjęciu lamp nadal taki sam błąd więc może to ślepy zaułek. Sprawdzę u siebie co z tym napięciem, jednak będę miał duży problem z dostępnością do części (małe miasto) a ja robię ten TV dla siebie i nie mam zapasów serwisowych.
    Firmware nie przyjęło.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo