Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik APU 30C samoczynne wyłączanie po zaniku napięcia

05 Sty 2018 09:45 966 6
 • Poziom 2  
  Wyłącznik APU30C wyłącza się po zaniku napięcia i nie załącza samoczynnie po powrocie napięcia ;
  co zrobić by załączał się automatycznie po powrocie napięcia
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  interesuje mnie odpowiedz na zadane pytanie tzn. co zrobicć by wyłącznik załączał się automatycznie po powrocie napięcia / lub nie wyłączał się przy zaniku/
 • Poziom 33  
  A jaki jest schemat zabezpieczeń Twojego APU, jest napęd silnikowy? Rozwiązań było wiele.
  Najwyraźniej w tym rozwiązaniu projektant tej instalacji nie chciał aby wyłącznik załączył się samoczynnie po powrocie zasilania. Zmieniając to będziesz odpowiadał za ewentualne szkody, które samoczynne załączenie mogłoby spowodować, musisz być tego świadomy.
  Tu jest schemat APU: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic446286.html
  Najprościej byłoby zasilić obwód sterowania w którym jest cewka zanikowa napięciem gwarantowanym, np z ups-a. Alternatywa to demontaż cewki zanikowej po wcześniejszym rozeznaniu jakie układy zabezpieczeń są z nią powiązane i przerobienie tych obwodów żeby oddziaływały na wyzwalacz wzrostowy (co może być trudne, np. jeżeli istnieje przycisk ppoż zanikowy, to po przeróbce powinien być połączony przewodem hdgs i ułożony w trasie o odporności ogniowej itd.)
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 39  
  wwada napisał:
  interesuje mnie odpowiedz na zadane pytanie tzn. co zrobicć by wyłącznik załączał się automatycznie po powrocie napięcia / lub nie wyłączał się przy zaniku/

  Jak już napisano wcześniej, ten wyłącznik nie posiada napędu, a więc nie jest możliwe jego automatyczne załączenie. Jeśli chodzi o zmianę sterowania, należy zmienić/ zaktualizować instrukcję, a wcześniej narysować schemat i podpisać się pod nim mając uprawnienia projektowe. Chyba lepszym rozwiązaniem jest informacja, że w przypadku zaniku napięcia należy udać się do obiektu "X" i załączyć wyłącznik główny. Samodzielna ("dzika") zmiana sterowania wyzwalaczami wyłącznika głównego nie może mieć miejsca bez uzgodnienia z właściwą komórką i aktualizacją w dokumentacji, instrukcji eksploatacji i schemacie.
  To chyba wykracza poza "Elektryka Początkujący"?