Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Raspberry z Arduino na i2c

10 Sty 2018 23:48 873 3
  • Poziom 3  
    Witam mam na laborkach do zrobienia takie oto zadanie:
    Podłączyć raspberry(master) z arduino(slave) przez magistrale I2C następnie na raspberry podać 3 opcje mówiące o kącie o jaki ma się obrócić silnik krokowy jedną z nich po wyborze przez użytkownika raspberry wysyła do arduino i ten z kolei wykonuje program odpowiedzialny za obrót ów silnika. Wcześniej zrobiłem taki program w którym można było wybrać kąt i strone w którą ma się obracać tylko że... nie potrafię połączyć raspberry z arduino robiłem wg instrukcji znalezionych na necie jednak na raspberry nie widzę adresu arduino i nie wiem jak go uzyskać czy na aruino trzeba odpalić jakiś program który nada mu ten adres? pomocy :(
  • Poziom 28  
    Oczywiście, że slave musi mieć adres. Z Arduino można tak (przykład znaleziony w necie):
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 37  
    @chudybyk - niekoniecznie, tzn nie wiem jak z Arduino, ale robiłem projekt na tiny48 i tam jest rejestr maskujący adres przez co jeśli bardzo byśmy się uparli urządzenie skonfigurowane jako slave odpowiadałoby na KAŻDY adres. Niemniej w przypadku arduino jest zapewne jak piszesz. Dodam, że lista adresów dostępnych jest mniejsza niż 127 w przypadku zwykłego I2C gdyż niektóre są zarezerwowane. Zacząłbym zatem od dwucyfrowych.
  • Poziom 1  
    Kod na podłączenie z Raspberry (3b) z arduino uno + przykładowy kod do silnika krokowego.
    Zanim zaczniesz trzeba włączyc i2c na raspberry,
    W konsoli możesz sprawdzić czy raspberry i arduino są ze sobą połączone, przez komende; 'i2cdetect -y 1'.

Kod na raspberry
    Kod: python

Kod na arduino
    Kod: c