Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można wejść w ustawienia bios - czarny ekran

11 Sty 2018 10:32 4407 3
  • Poziom 5  
    Witam,

Mój komputer nie jedno przeszedł. Teraz pojawił się kolejny problem. Nie zwracałem na to uwagi, ale ostatnio przestało mi się wyświetlać logo płyty głównej. Monitor otrzymuje sygnał dopiero gdy zaloguje się windows.

Dokładny opis:

1. W momencie uruchomienia komputera monitor nie odbiera sygnału, gdy już odbierze sygnał po około 7-10 sekundach pokazuje się okno powitalne windowsa. Pomijany jest ekran z logiem płyty głównej.
    2. W moim modelu do BIOS wchodzi się przyciskiem DELETE. Przy każdej jednej próbie wejścia do biosu monitor pozostaje czarny i system się nie uruchamia (prawdopodobnie komputer faktycznie wchodzi do biosu, bo gdy wcisne przycisk zasilania komputer natychmiast się wyłącza, tak jak to ma miejsce gdy jest w biosie) Tak czy inaczej obraz jest czarny, bo monitor nie otrzymuje żadnego sygnału i dopóki nie wyłączę go z przycisku ekran pozostaje czarny(monitor nie ma sygnału)
    3. Przez program fast boot użyłem opcji go2bios(wyłącza komputer z poziomu Windowsa i przy włączeniu automatycznie wchodzi do biosu) - skończyło się tak samo czyli czarny ekran, komputer wyłączyłem z przycisku.
    4. Taki sam problem pojawia się gdy próbuję wejść w boot menu.
    5. Próbowałem: program MSI fast boot(fast boot wyłączony), wyłączyć szybkie uruchamianie w windows 10, nie resetowałem biosu bo boję się że problem nie ustąpi i nie będę w stanie przeprowadzić wstępnej konfiguracji bez obrazu na monitorze. Nie aktualizowałem biosu, bo bez sygnału monitora nie przeprowadzę flashowania.
    6. Czytałem sporo o moim problemie. Parę osób miało podobny, lecz nigdzie nie było konkretnego rozwiązania. Czytałem coś o kablu HDMI. Mój monitor podłączony jest przez HDMI, a podobno czasem BIOS nie czyta HDMI. Tutaj pojawiają się 2 problemy: moja karta graficzna nie ma wejścia VGA, a po drugie wcześniej bios działał przez HDMI.

Płyta główna: msi b250m pro-vdh

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 43  
    No ciekawy temat zrobiłeś. A może po prostu na jakimś innym monitorze ustaw co masz ustawić w BIOS i nie wnikaj? Np. mam taki dziwny TV, który nie umie wyświecić trybu tekstowego i ani DOS`a na nim będzie ani nic w innego trybie tekstowym.

Dodano po 56 [sekundy]:

koksu21 napisał:
    moja karta graficzna nie ma wejścia VGA

Zacznijmy, że karty nie mają wejść tylko wyjścia (video).

Dodano po 2 [minuty]:

koksu21 napisał:
    a po drugie wcześniej bios działał przez HDMI.

To już zagadka. Czyżby uszkodzenie HDMI w monitorze? Z jedną sztuką kabla i jednym monitorem z diagnostyką nie "poszalejemy", zwłaszcza jak reset CMOS nie pomoże.
    Już widziałem płyty, co zapominały, że miały sygnał podać na DVI i na D-SUB podawały (mimo braku wtyczki w D-SUB, a jej obecności w DVI → "chińczyk potrafi")...
    ps. Pomagał właśnie CLR_CMOS "przez nogę" za parę-nastym razem.
  • Poziom 7  
    Witam
    Miałem podobną sytuację i u mnie pomogło podłączenie sprzętu do innego monitora, a jeśli to nie pomoże, to spróbuj wgrać inną/nowszą wersję biosa
    Pozdrawiam