Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PANASONIC TX-L32C10P - Wąskie pionowe paski po naprawie podświetlenia.

steeplejack 11 Sty 2018 17:53 558 8
  • #2 11 Sty 2018 17:58
    Michał99
    Poziom 30  

Miałeś pecha, uszkodziłeś matrycę.

0
  • #3 11 Sty 2018 19:09
    mirex
    Poziom 43  

Dzięki Elektrodzie zaoszczędziłeś. ;)
    Ale niektórzy bana dają, gdy się kilka słów prawdy napisze niektórym. ;)

Weź - na wszelki wypadek - wyjmij taśmy, umyj gniazda i taśmy izopropanolem i załóż jeszcze raz.

1
  • #4 11 Sty 2018 20:49
    steeplejack
    Poziom 2  

Mirex.. Masz jeszcze jakieś pomysły? Ponieważ jak wspomniałem wszystko wykonywałem 'extra' delikatnie szukam ewentualnej innej przyczyny. Ps. gniazda i taśmy przemyłem naftą kosmetyczną nim napisałem post. Następnie zamieniłem taśmy matrycy jedną na miejsce drugiej.. Bez zmian

.. Na pierwszej fotografii paski są 'wyostrzone'. W rzeczywistości (druga fot bardziej to oddaje) są przymglone i nieco jakby zlane ze sobą.

0
  • #5 11 Sty 2018 21:05
    mirex
    Poziom 43  

steeplejack napisał:
    Mirex.. Masz jeszcze jakieś pomysły?

Tak. Kup sobie nowy telewizor.

0
  • #6 11 Sty 2018 21:08
    mch
    Poziom 23  

Jeśli masz czym to sprawdź napięcia na T-con: VGH,VGL.POL itd.Czy to matryca LC320WXN SA A1? Nie myślę że uszkodziłeś szkło więc masz dużą szansę na naprawę.

0
  • #7 11 Sty 2018 21:45
    mirex
    Poziom 43  

@mch, zanim TV zgasł, zakładam, że był pełnosprawny.
    Uważasz więc, że podczas naprawiania była większa szansa na uszkodzenie logiki?
    Dla mnie to akurat nieprawdopodobne. ;) W przeciwieństwie do uszkodzenia szkła.
    Już rozbierałem takie po samodzielnych naprawach, podobno też składane z ogromną pieczołowitością ... ale dziwnym trafem okazało się, że róg się ukruszył przy skręcaniu. ;)

0
  • #8 11 Sty 2018 22:02
    mch
    Poziom 23  

Tym bardziej potrzebne są jakieś pomiary. Nie widać na szkle mechanicznych uszkodzeń.Tylko możemy teoretyzować co kolega zepsuł.Może i powinien jeszcze raz rozkręcić matrycę i popatrzeć na szkło ale myślę że i tak ma stresa. Ten nie popełnia błędów co nic nie robi chociaż może to największy błąd. Ja np. nauczony doświadczeniem od razy chowam wszystkie śrubki bo wolę ich szukać potem pół dnia niż zalewać się potem :)

0
  • #9 12 Sty 2018 09:59
    edekczop
    Poziom 8  

Też skladam matryce i dziękuję kol.Mirex .że wskazałeś taką opcję . Wierzę Tobie , że możliwe jest nieświadome uszkodzenie szkla matrycy .

0