Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PANASONIC TX-L32C10P - Wąskie pionowe paski po naprawie podświetlenia.

11 Sty 2018 17:53 849 8
  • Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Miałeś pecha, uszkodziłeś matrycę.
  • Poziom 43  
    Dzięki Elektrodzie zaoszczędziłeś. ;)
    Ale niektórzy bana dają, gdy się kilka słów prawdy napisze niektórym. ;)

Weź - na wszelki wypadek - wyjmij taśmy, umyj gniazda i taśmy izopropanolem i załóż jeszcze raz.
  • Poziom 2  
    Mirex.. Masz jeszcze jakieś pomysły? Ponieważ jak wspomniałem wszystko wykonywałem 'extra' delikatnie szukam ewentualnej innej przyczyny. Ps. gniazda i taśmy przemyłem naftą kosmetyczną nim napisałem post. Następnie zamieniłem taśmy matrycy jedną na miejsce drugiej.. Bez zmian

.. Na pierwszej fotografii paski są 'wyostrzone'. W rzeczywistości (druga fot bardziej to oddaje) są przymglone i nieco jakby zlane ze sobą.
  • Poziom 43  
    steeplejack napisał:
    Mirex.. Masz jeszcze jakieś pomysły?

Tak. Kup sobie nowy telewizor.
  • Poziom 23  
    Jeśli masz czym to sprawdź napięcia na T-con: VGH,VGL.POL itd.Czy to matryca LC320WXN SA A1? Nie myślę że uszkodziłeś szkło więc masz dużą szansę na naprawę.
  • Poziom 43  
    @mch, zanim TV zgasł, zakładam, że był pełnosprawny.
    Uważasz więc, że podczas naprawiania była większa szansa na uszkodzenie logiki?
    Dla mnie to akurat nieprawdopodobne. ;) W przeciwieństwie do uszkodzenia szkła.
    Już rozbierałem takie po samodzielnych naprawach, podobno też składane z ogromną pieczołowitością ... ale dziwnym trafem okazało się, że róg się ukruszył przy skręcaniu. ;)
  • Poziom 23  
    Tym bardziej potrzebne są jakieś pomiary. Nie widać na szkle mechanicznych uszkodzeń.Tylko możemy teoretyzować co kolega zepsuł.Może i powinien jeszcze raz rozkręcić matrycę i popatrzeć na szkło ale myślę że i tak ma stresa. Ten nie popełnia błędów co nic nie robi chociaż może to największy błąd. Ja np. nauczony doświadczeniem od razy chowam wszystkie śrubki bo wolę ich szukać potem pół dnia niż zalewać się potem :)
  • Poziom 9  
    Też skladam matryce i dziękuję kol.Mirex .że wskazałeś taką opcję . Wierzę Tobie , że możliwe jest nieświadome uszkodzenie szkla matrycy .