Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ESPDuino WiFi (Arduino) + SAP Cloud Platform + IoT Services

mw.marynarz 04 Lut 2018 18:11 1803 4
  • ESPDuino WiFi (Arduino) + SAP Cloud Platform + IoT Services
    ESPDuino WiFi (Arduino) SAP Cloud Platform.

Przykład zastosowania platformy analitycznej SAP Cloud Platform i serwisu IoT.

1. ESPDuino Development Board ESP8266
    2. Arduino – środowisko programistyczne, kod Arduino
    3. SAP Cloud Platform - konto developerskie
    4. Aktywacja SAP IoT Services
    5. Aplikacja SAPUI5

Po wykonaniu niezbędnej konfiguracja na platformie SAP, podłączeniu płytki z siecią WiFI, możemy cieszyć się konstrukcją IoT oraz ogromnymi możliwościami platformy analitycznej SAP.

Informacja z czujnika temperatury w czasie rzeczywistym poprzez WiFi przesyłana jest do platformy analitycznej.

Dane odczytywane są przez usługę IoT.
    Następnie w aplikacja SAP, SAPUI5 dane prezentowane są w czasie rzeczywistym w postaci wykresu.

ESPDuino WiFi (Arduino) + SAP Cloud Platform + IoT Services

Poniżej film prezentujący rozwiązanie.

Link

Fajne!
  • #2 05 Lut 2018 11:29
    tomjed
    Poziom 27  

Wow super....A kod kolega udostępni? Trochę zabrakło info, czy kolega wykonał... Czy tylko pokazuje, że coś takiego jest możliwe do wykonania..?

• #3 06 Lut 2018 14:41
    m.biruta
    Poziom 16  

Jestem jak najdalszy od drwin, ale takie coś to można zrobić na samym ESP8266 (serwer WWW,, EEPROM, biblioteka JSchart), nie trzeba wykorzystywać pierdyliarda serwisów zewnętrznych.

• #4 06 Lut 2018 20:15
    mw.marynarz
    Poziom 10  

@tomjed
    Prototyp był zrobiony pół roku temu, w celu przetarcia ścieżki i sprawdzenia możliwości pod Proof of concept. Jeżeli jesteś zainteresowany możemy zrobić nową wersję? Kody: interesują Cię bardziej Arduino czy po stronie platformy SAP?

@m.biruta
    Jestem jak najdalszy od oceny wydajności Twojej propozycji.
    Czy pracowałeś kiedyś nad siecią IoT dla dużej liczby urządzeń?

• #5 07 Lut 2018 09:17
    m.biruta
    Poziom 16  

mw.marynarz napisał:
    Jestem jak najdalszy od oceny wydajności Twojej propozycji.
    Czy pracowałeś kiedyś nad siecią IoT dla dużej liczby urządzeń?

Jeśli koniecznie muszą to być dane z IoT to nie, a jeśli z innych źródeł to tak - miałem i mam z tym do czynienia na codzień. Jeśli zaczynamy mówić o większej ilości czujników to oczywiście wbudowywanie tego w ESP (czy inny iC) oczywiście nie ma sensu i warto przenieść to na zewnętrzny serwer. Jeśli mówimy o dużej ilości czujników to tym bardziej należałoby pójść w przesyłanie i obrabianie danych na jednym serwerze, a nie skakanie z jednego na drugi tych danych. Tylko jak rozumiem te konkretne platformy tego nie wspierają (czy pierwsza nie wspiera analityki, a druga magazynowania danych przesyłanych przez czujniki).

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo