Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka LiPo nie ładuję , ciągły tryb Stand by

08 Lut 2018 17:03 675 3
  • Poziom 2  
    Witam, na początku zaznaczam,że z elektroniką nie mam wiele wspólnego i trzeba mi tłumaczyć wszystko jak dziecku :)

Ładowarka mikroprocesorowa GFC energy jest w trybie "stand by" pomimo wpiętych baterii. Wcześniej ładowała bez problemu,nic gwałtownego się nie stało,nie upadła. Rozkręciłem, gniazdko do baterii bez zarzutów, wyglada jak drugie (nie działa wejście 7,4V ,na 11 nie sprawdzałem bo nie mam takich baterii) nic nie pęknięte, urwane. Sprawdzane na czterech bateriach.

Jakieś pomysły? Pozdrawiam
    Piotr :)
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 34  
    Witam

Posiadasz może multimetr i lutownicę?

Jak nie to nic z tego nie będzie, bo trochę trzeba pomierzyć.

Jeżeli tak to podaj dokładny model i wstaw zdjęcia porządniej jakości obu stron płytki drukowanej.

Pozdrawiam
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 34  
    To na początku muszę uprzedzić, że w tej ładowarce występują groźne dla życia napięcia i samemu bez doświadczenia można zrobić sobie krzywdę!

Podczas naprawy będzie trzeba podłączać ją do zasilania sieciowego, aby sprawdzić napięcia które się tam pojawiają, do tego warto się zaopatrzyć w żarówkę o mocy 25W na 230V (zwykła żarowa, nie żadne LEDy czy świetlówki) i wpiąć ja w szereg z zasilaniem.

Potrzeba zmierzyć napięcia jakie są na wyjściu i po kolei zbliżać się do transformatora.

Jeżeli nie palą się żadne kontrolki, to duża szansa, że padła przetwornica (sterownik albo jakaś dioda po stronie pierwotnej)

Poszukam jakiegoś SM do tej ładowarki, ale może być ciężko.

Pozdrawiam