Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Porównania paneli PV REC TWINPEAK 2 280W vs Q Cells Q.PLUS BFR-G4.1 285W

08 Feb 2018 22:53 2214 4
  • Level 9  
    Witajcie,
    zastanawiam się nad wyborem paneli fotowoltaicznych. Panele będą zainstalowane na trackerze, będzie występowało częściowe zacienienie w okresie zimowym oraz w okresie letnim (późnymi popołudniami). Moje dwa typy to REC TWINPEAK2 280W oraz Q Cells Q.PLUS BFR-G4.1 285W. Ceny paneli są porównywalne. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Q Cells ma większą sprawność ale za to ma gorsze współczynniki temperaturowe. Poniżej przesyłam karty katalogowe, które panele wybralibyście?

Karta katalogowa REC:
    DS_REC_Twi...ies_PL.pdf Download (1.33 MB)

Karta katalogowa Q cells:
    Hanwha_Q_C...v02_PL.pdf Download (882.87 kB)

pozdrawiam
  • Level 24  
    Bierz Q Cells-y montowałem tej firmy i się dobrze sprawują.
  • Level 31  
    Niby moc paneli ta sama , podstawowym minusem celsów jest cienka rama tylko 32mm, widać oszczędzaja na czym tylko się da, u mnie REC robi lepsze wrażenie, więc nie pomogłem :D
  • Level 13  
    W zimie na REC będziesz miał lepszy uzysk niż Q-Cells.
    Masz możliwość obejrzenia wzrokowo paneli?. Na początku lutego kupowałem panele chciałem Q-Cellsy, ale jak sprzedawca pokaz mi Q-cellsy to z nich zrezygnowałem.
    Jakość wizualna wykonania Qcells-ów była kiepska, klej wychodził z ramy, ogniwa nie wyselekcjonowanie, każde w innym odcieniu, kiepska sztywność ramy. W porównaniu do paneli jongi czy bruk-betu ogniwa u nich były wyselekcjonowane.
  • Level 29  
    Dobrze wiedzieć, żeby nie dotykać qcellsów...