Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon - buczenie w wszystkich słuchawkach.

15 Sie 2005 14:38 7792 17
  • Poziom 10  
    Witam. Mój problem polega na tym, iż domofon najpierw "buczał" w jednej słuchawce a teraz buczy w wszystkich tzn w dwóch słuchawkach i przysłupku. Doradzano mi żeby wymienić transformator ale po podłączeniu inego na próbę nic się nie zmieniło więc zostawiłem stary. Może ktoś ma pomysł co to może być. Dziękuje . Pozdrawaim
  • Poziom 26  
    Moze kable sa bardzo dlugie??
    prowadziles je zwykla skretka czy jakis ekran??
    Raz montowalem domofon bramka <->dom1, dom1<->dom2
    buczalo mi wszedzie tylko nie przy bramie okazalo sie ze wina byla rynna :O
    kabl szedl sobie pod rynna na odleglosci okolo 12m pomiedzy domami, nie wiem co to mialo do zeczy ale gdy kabel z pod rynny puscilem po scianie, buczenie zmniejszylo sie do zadawalajacego poziomu, nie wnikalem dlaczego rynna. ale po 2 tygodniach grzebania wkoncu znalazlem przyczyne buczenia (50hz) z sieci ale dlaczego w rynnie?
  • Poziom 24  
    Sprawdz elektrolity w zasilaczu lub podłącz inny zasilacz do domofomu (dla próby) sprzwdz połączenia przewodów masowych , brak dobrej masy bywa częstą przyczyną buczenia układów mcz.
  • Poziom 38  
    Pol032 ma rację! Przyczyną buczenia może być zła filtracja wyprostowanego napięcia i dodatkowo też kontakt żyły w kablu z ziemią. Mogł poprostu gdzieś zamoknąć kabel i uzyskać kontakt z ziemią!
  • Poziom 27  
    witam napewno bedzie zwarcie w ukladzie ,jesli byla to nowa elektronika np:FENIKS to nie beda elki uszkodzone tylko jak opisywali poprzednicy rowniez zwarcie do masy musisz kabel odlaczyc i kazda zylke zmierzyc czy niema zwarcia poprostu sprawdz przejscia jesli jest oki tonapewno uszkodzoe jest pole SU elektroniki chyba ze w sluchawce w ktorej najpierw buczalo zrobilo zwarcie masy z przewodem do mikrofonu musisz to sprawdzic .
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem kable i odłączałem w centralce po kolei wszystkie słuchawki z osobna, niestey w pozostałych ciagle było słychać silne buczenie. To może byc faktycznie coś z zasilaniem. NIe wiem jednak jak sprawdzić czy jest ono dobre. Wymieniłem już transformator na próbe. NIestety miałem tylko toroidalny ( nie wiem czy to jest różnica jeżeli nie taki sam), buczenie nie ustało. Może to coś z ukłądem prostowniczym tylko jak to sprawdzić? Czy można podłączyć prostownik samochodowy na 12 v?
  • Poziom 24  
    prostownik samochodowy nie nadaje sie do zasilania urzadze elektronicznych , jeżeli jest to zasilanie 12Volt to użyj napięcia z akumulatora samochodowego w szereg z bezpiecznikiem około 0.5A . lub ze zwykłej bateri 9V
  • Poziom 24  
    Witam!
    Najpierw odłącz w kasecie mikrofon. Jak buczenie ustąpi to lekko ściśnij krawędź mikrofonu. Jeśli nie to musisz szukać w mieszkaniach.
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 17  
    sprobój odłączyć zaczep obydwa przewody jesli przestanie buczec to musisz sterować zaczepem przez przekażnik
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Po pierwsze jak już Ktoś zauważył elektrolity w zasilaczu oraz przy układzie wzmacniacza. Przy wzmacniaczu jest też zapewne potencjometr do reg głośności - może mieć przerwę.
    Pozdrawizm.
  • Poziom 27  
    witam -zasilanie moze byc ze zwyklego TR-dzwonkowego nie napisales jaka to elektronika?.kazda ma w sobie prostownik! .ewentualne buczenie moze byc spowodowane zwarciem w WZM.zobacz na plytce czy niema zimnych lutow lub czy cos sie nie uszkodzilo odpisz !!!

Dodano po 4 [minuty]:

jeszcze jedno odlacz uklad MK,GK>-bramki czy dalej buczy ?jesli nie to wina lezy po stronie centralki i zrob to w druga strone podlacz centralke a odlacz wszystkie sluchawki ,rob to przy elektronice .
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem wszystkie głośniki i mikrofony. na pewno są wszystkie dobre. Elektronika to ELTCRAC EWD3LK1. Czy moge podłączyc akumulator do tych samych kabelków co łączy sie transformator z układem. Oczywiście po odłączeniu trafoka :).
    Dziekuje
  • Poziom 38  
    Tak! Możesz podłączyć tylko ostrożnie (na krótko) bo może być także jakieś uszkodzenie polegające na zwiększonym poborze prądu (stąd to buczenie też mogło się pojawić). Dobrze było by też pomierzyć prąd jaki z tego akumulatora będzie domofon pobierał!
  • Poziom 10  
    Akumulator zadziałał. Buczenie całkowicie ustało. Czy trzeba wymienić cały układ w centralce czy są jakieś inne opcje? Dziekuje pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    wymiem w zasilaczu elektrolity te duże i sprawdz diody , powinno pomóc
  • Poziom 10  
    Gdzie są elektrolity w zasilaczu? Nie za bardzo się orientuje?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    z transformatora wychodzą dwa kabelki do których podłaczałeś akumulator a te kabelki idą do prostownika czterech czarnych diod a z diod wychodzą na kondensator elektrolityczny taki niebieski pojemnośc jego powinna być w granicach 1000-2200 mikro farad na 16 lub 25 volt tego wymień
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany! Przyczyną buczenia był kondensator elektrolityczny o pojemności 470µF , 16 V. Po wymianie domofon działa jak nowy. Dzieki wszystkim za pomoc.