Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik FQ115T001 - nagle zgasł.

andrz6 12 Feb 2018 20:54 1905 4
 • #1
  andrz6
  Level 14  
  Witam
  Posiadam piekarnik Samsung FQ115T001. Podczas pracy, tak z ok. 1 godz. na ustawionej najwyższej temperaturze, piekarnik w pewnym momencie się wyłączył. Zgasł całkowicie, nie wyświetla nic na panelu, nie reaguje na pokrętła. Wyjęcie z prądu i ponowne załączenie też nic nie daje. Obudowa jest dość mocno nagrzana. Panel przedni też, jednak nie czuć żadnej spalenizny. Czy ten piekarnik posiada jakieś zabezpieczenie termiczne i może się to tak objawić?
  Wydaje mi się, że jest zle zabudowany, tzn brak jest właściwej wentylacji w szafce i to jest chyba przyczyna.
  Z góry dziękuję za pomoc,
  Pozdrawiam
 • #2
  hobbysta92
  Home appliances specialist
  Wewnątrz piekarnika oprócz czujnika NTC temperatury znajdują się termiki bimetalowe zabezpieczające przed nadmiernym nagrzaniem się obudowy piekarnika. Zabezpieczenia te występują w sekcji zasilania grzałek piekarnika. Po ostygnięciu piekarnik powinien załączyć się bez problemu, w instrukcji powinien znajdować się prawidłowy sposób montażu piekarnika.
 • #3
  andrz6
  Level 14  
  Potwierdzam, piekarnik po ostygnięciu załącza się normalnie. Niestety nie posiadam do niego instrukcji montażu. Ktoś zamienił miejscami w słupku meblowym piekarnik z mikrofalówką. Za obecnym miejscem montażu piekarnika znajduje się ściana tylna szafki. Zdaje się nie powinno jej być.
 • #5
  andrz6
  Level 14  
  Bardzo dziękuję za instrukcję. Nie ma w niej jednak wzmianki o prawidłowej konstrukcji szafki, zapewniającej właściwą wentylacją. Piekarnik jest zabudowany tak jak w tej instrukcji i jednak się przegrzał.
  Spróbuję usunąć tylną ścianę szafki, by zapewnić lepsze chłodzenie. Półka nad piekarnikiem była wręcz gorąca.