Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2005 - Potrzebny schemat połączeń licznika

rosak 15 Lut 2018 19:52 984 6
  • #1 15 Lut 2018 19:52
    rosak
    Poziom 24  

Witam,
    wykupiłem dziś schematy do Renault Master LH35 120 2.5DCI jednak nic mi się nie zgadza (załącznik), może ktoś z Was pomoże abym nie musiał płacić za następną godzinę.

Potrzebuję tylko wiedzieć, na którym pinie i w którym gnieździe jest sensor od temperatury cieczy chłodzącej, oraz od obrotów silnika.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

0 6
  • Pomocny post
    #2 15 Lut 2018 20:24
    milejow
    Poziom 42  

Te informacje idą cyfrowo siecią CAN z ECM.
    Ten schemat jest od Mastera 1.

0
  • #3 15 Lut 2018 22:57
    rosak
    Poziom 24  

Dzięki milejow.
    Wybacz głupie pytanie, ale czy jesteś pewny? Bo to by znaczyło, że nie naprawię licznika, bo jest sprawny. Klient melduje, że nie działa obrotomierz ani wskaźnik temp, mimo, że wbudowany test licznika wszystko porusza.

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Gdybym chociaż wiedział jak tego schematu szukać. Byłem pewny, że to Master II, dlatego wybrałem Master II, a Ty piszesz, że schemat jest z Master 1.
    Na schemacie widnieje nagłówek "X70" i tak też jest na naklejce na płycie licznika, ale to na 100% nie jest ten schemat.
    Po numerze rej wychodzi mi, że jest to "Master Lh35 Dci 120 Lwb" i za h.. nie mogę tego dopasować do żadnej opcji na ich stronie.

Renault Master 2005 - Potrzebny schemat połączeń licznikaRenault Master 2005 - Potrzebny schemat połączeń licznikaRenault Master 2005 - Potrzebny schemat połączeń licznika

0
  • Pomocny post
    #4 16 Lut 2018 19:19
    milejow
    Poziom 42  

rosak napisał:
    ale czy jesteś pewny?

Na 1000%, mam identyczny blat w żony Clio z 2004r. a znam go co do ostatniej śrubki. Poza tym chciałem kiedyś te zegary przeszczepić do Thalii i doktoryzowałem się nad nimi dobrych klika tygodni.
    Na dole masz schemat zegarków w Traficu 2004, identyczne są w Clio II, MasterzeII, Kangoo i Traficu od rocznika 2004 w górę.
    I ostatnia sprawa-schemaciki są dostępne w sieci, nie trzeba rozbijać świnki :D
    http://manualy.autooo.eu/pl/renault-manualy/138-renault-visu-dvd-schemy

0
  • #5 16 Lut 2018 22:37
    rosak
    Poziom 24  

Ogromne dzięki dobry człowieku!
    Widzę na pierwszy rzut oka, że to jest ten schemat. Niewiele więcej widzę bo jakość grafiki została mocno obcięta, trochę to bez sensu na takim forum, ale pobiorę sobie co trzeba z tego linku ;)

0
  • Pomocny post
    #6 17 Lut 2018 18:47
    milejow
    Poziom 42  

rosak napisał:
    ale pobiorę sobie co trzeba z tego linku

Dasz radę bo wczoraj akurat pobrałem schemacik do rocznika 2008 (miałem tylko do 2003) i działa wszystko ok.

0
  • #7 17 Lut 2018 18:52
    rosak
    Poziom 24  

Tak, już sobie pobrałem płytkę z tego linku, to jest offline wersja tego, co jest na necie gdzie dostęp jest za 8 euro na godzinę.

Poszedłem za Twoim screenem i pobrałem też Autodata ale jeszcze tego nie sprawdzałem.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

1