Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Hotpoint-Ariston AQD970F 49 EU - pralko-suszarka uszkodzony moduł

23 Lut 2018 19:52 1254 5
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich
    posiadam pralko suszarkę Hotpoint Ariston AQD970F i problem polega na tym, że błędnie działa blokada drzwi. Gdy odkupiłem ten sprzęt, pralka była już po naprawie jakiegoś Pana pseudo serwisanta, który nie odróżnia triaka od tranzystora... Po wstępnych oględzinach uszkodzony był triak sterowania blokadą,(zaznaczony na zdjęciu - ten osobny) , ten pseudo serwisant wstawił tam jakiś tranzystor, który spaliło od razu.

Pralka dalej nie działa i nie zamyka blokady, a jak już to zrobi nie startuje program tylko wyskakuje błąd F06 i tak jest na każdym programie. Dodam jeszcze, że sprawdzone mam blokadę nawet wstawiona druga nowa, oraz taśmę łączącą górny panel ze sterownikiem na co wskazuje błąd F06 oraz sprawdzone pozostałe elementy...

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych, może ktoś powie jaki powinien być oryginalny triak sterowania blokadą zagadką jest dlaczego po włożeniu wtyczki do prądu kilka razy drży elektromagnes blokady - głupieje i dlaczego wyskakuje błąd F06? Dodam jeszcze kilka zdjęć może to coś pomoże...
    Hotpoint-Ariston AQD970F 49 EU - pralko-suszarka uszkodzony modułHotpoint-Ariston AQD970F 49 EU - pralko-suszarka uszkodzony modułHotpoint-Ariston AQD970F 49 EU - pralko-suszarka uszkodzony modułHotpoint-Ariston AQD970F 49 EU - pralko-suszarka uszkodzony modułHotpoint-Ariston AQD970F 49 EU - pralko-suszarka uszkodzony modułHotpoint-Ariston AQD970F 49 EU - pralko-suszarka uszkodzony modułHotpoint-Ariston AQD970F 49 EU - pralko-suszarka uszkodzony moduł
  • Poziom 11  
    Kolego czy można trochę jaśniej ,nie bardzo rozumiem , abo zaznacz na zdjęciu co należy wymienić
  • Poziom 11  
    Jutro coś poszukam i wstawię, napiszę czy coś to zmieniło, ale mi też raczej wygląda na usterkę mikroprocesora... Dodam jeszcze, że tego ULN2003 sprawdzałem go i wygląda na sprawny w/g schematu.

Ale ten MCR100-8 to jest tyrystor czy aby na pewno nadaje się zamiast triaka?
    Może znajdzie się ktoś na forum kto by naprawił ten moduł, oczywiście nie za darmo.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    problem nie rozwiązany klient zrezygnował z naprawy