Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia - Autoalarm Passenger 200 CAN

kostucha83 24 Lut 2018 19:06 696 3
  • #1 24 Lut 2018 19:06
    kostucha83
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam Skodę Octavię II z 2011 roku.
    Mam zamontowany alarm Passenger 200 CAN.

Problem: po rozładowaniu akumulatora próbowałem wyciągnąć akumulator, celem naładowania.
    Włączyłem w ten sposób alarm. Niestety nie wiem, jak wyłączyć alarm, bowiem nie wiem, gdzie jest przycisk autoryzacji (przy zakupie samochodu nie zwróciłem na to uwagi).
    Jako rozwiązanie problemu próbowałem rozruch za pomocą "Matki". Ale auto nawet nie próbowało "kręcić".

Pytania:
    1. Gdzie zwyczajowo znajduje się PA?
    2. Czy odłączając jeden z przewodów akumulatora, bez wyłączenia alarmu, uniemożliwiłem sobie jego ponowne uruchomienie? Czy będę musiał zakodować ponownie kluczyki?

I tak, przyznaję, jestem Januszem motoryzacji, więc jeśli cokolwiek opisuję niewłaściwie/nieprecyzyjnie proszę o wybaczenie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.

0 3
  • #2 24 Lut 2018 19:36
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

kostucha83 napisał:
    1. Gdzie zwyczajowo znajduje się PA?

Nie ma żadnej "zasady" która normowałaby umiejscowienie przycisku !
    Jednak z tego co wiem, to Passenger 200 CAN jest innym określeniem alarmu STER AS20 CAN.
    Przycisk PA jest podłączony równolegle do diody LED, więc nie ma problemu ze znalezieniem miejsca wpięcia przycisku.
    Większym problemem jest tylko to, że musisz znać dwucyfrowy kod PIN, który wprowadzisz przy pomocy przycisku PA.
    kostucha83 napisał:
    2. Czy odłączając jeden z przewodów akumulatora, bez wyłączenia alarmu, uniemożliwiłem sobie jego ponowne uruchomienie? Czy będę musiał zakodować ponownie kluczyki?

Jeżeli to faktycznie inna nazwa handlowa Ster AS20 CAN, to nie ma problemu z odłączeniem akumulatora.
    Nic nie trzeba ponownie kodować.
    Jeżeli system jest wyposażony w syrenkę cyfrową, to po rozbrojeniu systemu możesz odłączyć akumulator bez wzbudzenia alarmu.

0
  • #3 24 Lut 2018 19:40
    kostucha83
    Poziom 2  

Dziękuję za podpowiedź. Szukałem tego feralnego knefla właśnie przyjmując zasadę, że został podłączony równolegle, niemniej bez skutku. Jutro poszukam ponownie.
    A czym w takim razie wytłumaczyć niemożność odpalenia auta?

0
  • #4 24 Lut 2018 21:23
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

kostucha83 napisał:
    A czym w takim razie wytłumaczyć niemożność odpalenia auta?

Uzbrojony alarm, usterka samochodu, słaby akumulator,....

0