Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

delphi - nie komunikuje się z 1.5 dci kangoo

24 Lut 2018 22:43 2055 41
  • Poziom 7  
    Witam. Mam problem z oprogramowanie Delphi ds150e. Nie komunikuje się w pełni ze sterownikiem silnika, podczas komunikacji wystakuje komunikat o nieznanym ID sterownika i dalsza diagnostyka jest na moją odpowiedzialność. Łączy się ale tak jakby awaryjnie mogę tylko odczytać błędy i je usunąć ale żadnych parametrów w czasie rzeczywistym nie mogę odczytać, chciałbym również zakodować wtryskiwacze ale nie ma w ogole opcji regulacji. Dodam że w Audi a6 2.4 oraz Fordzie 1.4 tdci działa jak należy są dostępne wszystkiego opcje i nie wyskakuje komunikat o nieznanym ID sterownika. Miał ktoś podobny problem? Czy to wina sterownika z auta czy coś interface się psuje. Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 7  
    Kangoo rok 2008, program jak w temacie.
  • Relpol przekaźniki
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Interfejs się nie psuje, też tak mam. Podejdź do Kango od Megane II, Scenic II lub Laguna III. Silniki te same K9K może połączy, często tak robię, niestety z Renault są problemy.
  • Poziom 7  
    romuald-f a miałeś juz taka sytuację że wyskakuje komunikat o nieznanym ID systemu?
  • Poziom 43  
    master1991 napisał:
    wyskakuje komunikat o nieznanym ID systemu?

Standard w ryżowych egzemplarzach, zrób jak pisze Romuald, powinno pomóc po zmianie modelu auta z tym samym silnikiem.
  • Poziom 7  
    Właśnie próbowałem połączyć się przez inne modele z tym silnikiem ale tak samo ograniczony dostęp
  • Poziom 43  
    Spróbuj prze Clio II, niedawno w takim wpisywałem wtryski.
  • Poziom 7  
    Nie działa na próbowałem na wszystkich modelach
  • Poziom 43  
    No to lipa, może być głowica albo program z jakimś bykiem.
  • Poziom 30  
    Nie ma tam funkcji polaczenia po OBD bez wybierania marki i modelu ?
  • Poziom 12  
    Spróbuj podłączyć się pod inną renówkę często w głowicach chińczyków padają przekaźniki i dany protokół wywala takie cuda.
  • Poziom 7  
    Delphi ds 150e 2014. po wybraniu marki i modelu jest opcja OBD i eOBD ale obd jest okrojona moge tylko błędy usunąć ale żadnej regulacji nie można zrobić, nie ma takich opcji tam nawet, chciałem wpisać kody wtryskiwacza, a dane rzeczywiste są tylko 7 podstawowych t,j numer vin numer oprogramowania a nie ma np cisnienia paliwa kodow wtryskiwaczy itp
  • Warunkowo odblokowany
    Poszukaj wersji 2015r3 możliwe że będzie miała więcej opcji do tego silnika. Nie zdziw się jak przy uruchamianiu pojawi się informacja o aktualizacji, wystarczy kliknąć OK i program działa normalnie. Sam firmware interfejsu będziesz musiał zaktualizować w programie.
  • Poziom 7  
    przy tej wersji tez wlacza mi sie informacja o aktualizacji
  • Warunkowo odblokowany
    Po Delphim też za dużo nie możesz się spodziewać bo to w końcu uniwersalny interfejs, co do danych rzeczywistych to te siedem pozycji miałeś ogólnie czy tylko w pierwszej zakładce? Jeśli chcesz się bardziej bawić to tylko CLIP. Ja swojego kupiłem z myślą o podejrzeniu ilości kart i ewentualnym zaprogramowaniu nowych w Megane którą kupiłem ale niestety nawet nie mam podglądu kart.
  • Poziom 38  
    bubu1769 napisał:
    Poszukaj wersji 2015r3 możliwe że będzie miała więcej opcji do tego silnika.

Akurat ta wersja to jest najgorszy syf jak mógł wyjść.
  • Warunkowo odblokowany
    piotrekwoj1 napisał:

Akurat ta wersja to jest najgorszy syf jak mógł wyjść.

A pod jakim względem, ilość opcji, stabilność? Ja używam go już jakiś czas i za bardzo nie mam się do czego przyczepić.
  • Poziom 7  
    Np w nissanie almera nie było problemu z wpisaniem kodów i podejrzeniem parametrów
  • Warunkowo odblokowany
    Tak jak pisałem Delphi to to interfejs uniwersalny i nie w każdej marce będziesz mieć wszystko dostępne. Co ciekawe ja w wersji 2015.3 w trybie demo miałem dostęp do kalibracji sprzęgła w Easytronic-u w Merivę natomiast podczas rzeczywistego podpięcia nie było takich opcji, teraz zainstalowałem 2014.3 i muszę zobaczyć czy jest tak samo, jeszcze mam WOW-a 5.0.0.8 i Delphiego 2014.1 na VM z ruskim windowsem którego trochę spolszczyłem więc też będę się bawił.
  • Poziom 20  
    Ostatnio podpinałem clio II 1.5 dci i też wywalało mi ten komunikat , ale po połączeniu były wszystkie opcje łącznie z kodowaniem wtrysków.
    Takia okrojona diagnostyka też mi się przydarzyła ale w astrze 2 , a z corsą czy zafirą były wszystkie opcje dostępne.
  • Poziom 7  
    Czyli loteria w jednym aucie działa w drugim nie
  • Poziom 41  
    W różnych pojazdach są różne sterowniki, pamiętam kiedyś sterownik w starszych fiatach (bez OBD nie pamiętam modelu), niczym nie można go było ruszyć, robił to tylko jeden program napisany specjalnie pod ten sterownik przez "kumatego" gościa. Tutaj dochodzi jeszcze "ryżowy" interfejs, który też może być winny braku komunikacji.
  • Warunkowo odblokowany
    Dzisiaj sprawdzałem połączenie do Easytronic-a w Merivie programem Delphi 2014.3 i WOW 5.0.0.8 w obu dalej niema opcji przyuczenia sprzęgła jest tylko odpowietrzenie. No cóż, jakoś mnie to nie rozczarowało.
  • Poziom 43  
    bubu1769 napisał:
    w obu dalej niema opcji przyuczenia sprzęgła jest tylko odpowietrzenie

Ale jest ,,wykasowanie wartości wyuczonych,, i koniec z paleniem :D Załatwiłem się tak W Cruzie, skasowałem czujnik położenia sprzęgła i po paleniu bo opcji przyuczenia nie ma, dopiero zrobiłem to pożyczonym G-Scanem ale ten z żółtaczkami robi co chce.
  • Poziom 38  
    bubu1769 napisał:
    Dzisiaj sprawdzałem połączenie do Easytronic-a w Merivie programem Delphi 2014.3 i WOW 5.0.0.8 w obu dalej niema opcji przyuczenia sprzęgła jest tylko odpowietrzenie. No cóż, jakoś mnie to nie rozczarowało.

To jest uniwersalny tester więc nie wymagaj cudów.
  • Warunkowo odblokowany
    milejow napisał:

Ale jest ,,wykasowanie wartości wyuczonych,,

Tu nawet tego nie ma, tylko mogę sobie sprzęgło odpowietrzyć. Przyuczanie robiłem OpCom-em.
    piotrekwoj1 napisał:
    To jest uniwersalny tester więc nie wymagaj cudów.

No co ty, to samo pisałem w poście #18 :D