Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie VPN przez Huawei B593 + Cisco RV110W

krydu 01 Mar 2018 09:31 312 3
  • #1 01 Mar 2018 09:31
    krydu
    Poziom 1  

Witam,

posiadam internet mobilny biurowy w Orange. Dostałem do niego modem LTE Huawei B593, posiadam też router CISCO RV110W. Stały adres publiczny również mam przypisany.

Potrzebuję, aby ktoś mi podpowiedział jak to zrobić, żeby zadziałało połączenie VPN z urządzeniami w mojej sieci.

Router Huawei B593 mam jako pierwszy "odbierający" internet. Do niego do portu LAN1 mam podłączony router CISCO RV110W a do CISCO podłączone mam pozostałe urządzenia i komputery w sieci LAN. Co mam teraz ustawić w Huawei, żeby była możliwość połączenia się z zewnątrz poprzez VPN na routerze CISCO z komputerami z sieci LAN?

Pozdrawiam,
    Krystian

0 3
  • #2 11 Paź 2018 11:36
    trooyniack
    Poziom 7  

Chętnie podłącze się pod pytanie, mam ten sam problem

0
  • #3 11 Paź 2018 18:37
    IC_Current
    Specjalista Sieci, Internet

W zależności od firmware w b593 może być opcja DMZ. Jeżeli taka opcja jest, to musisz tam wpisać adres IP interfejsu WAN z Cisco. Jeżeli nie ma tej opcji, to musisz zmienić firmware w tym Huawei. Ogólnie różne sieci dawały różne oprogramowanie do routera. Musisz szukać w sieci odpowiedniego firmware. Powinno zadziałać, chociaż koncentrator VPN będzie za NAT, ale nie musi. Były też podobno wersje firmware pozwalające przekształcić ten b593 w Bridge, ale wtedy może być problem z Cisco, bo z tego co pamiętam nie można w nim skonfigurować APN.

0
  • #4 11 Paź 2018 18:49
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Router LTE w trybie mostu łączy się z siecią komórkową i nie ma NAT ale nie ma potrzeby konfiguracji APN na podłączonym urządzeniu. B593 nie ma trybu mostu, musisz wpisać adres WAN Cisco w DMZ na B593.

0
  Szukaj w 5mln produktów