Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG LE37S62B - Ustawienia - jasność, kontrast, nieprawidłowy kolor czerni

Sp4rc0 07 Mar 2018 18:37 1320 2
    Sp4rc0
    Level 6  
    Witam,
    Posiadam telewizor SAMSUNG, model: LE37S62BX/XEH.

Od pewnego czasu odcienie czerni stają się niebieskie oraz na ciemnym tle pojawiają się pionowe paski tak jak widać na zdjęciach.

SAMSUNG LE37S62B - Ustawienia - jasność, kontrast, nieprawidłowy kolor czerniSAMSUNG LE37S62B - Ustawienia - jasność, kontrast, nieprawidłowy kolor czerni

Po otwarciu obudowy przeczyściłem wnętrze, docisnąłem złącza. Niestety to nie pomogło. Kondensatory wyglądają w porządku. Po dłuższej zabawie odkryłem, że problem tkwi w ustawieniach jasności, kontrastu oraz ostrości. Gdy zwiększam wartości problem znika lub jest minimalnie widoczny. Natomiast podczas zmniejszania tych wartości (zwłaszcza jasność) pionowe paski oraz niebieski kolor na czerni jest bardziej widoczny.

SAMSUNG LE37S62B - Ustawienia - jasność, kontrast, nieprawidłowy kolor czerniSAMSUNG LE37S62B - Ustawienia - jasność, kontrast, nieprawidłowy kolor czerniSAMSUNG LE37S62B - Ustawienia - jasność, kontrast, nieprawidłowy kolor czerni

Zastanawiam się, co jest przyczyną bo ustawienia powinny działać w pełnym zakresie. Co mogę z tym zrobić i czy warto się z tym "bawić"?
    esta1973
    Level 14  
    Witam a próbowałeś przywrócenia ustawień fabrycznych.
    Sp4rc0
    Level 6  
    Jak w tym modelu przywrócić ustawienia fabryczne? W ustawieniach nie ma takiej opcji. Jest jakaś sekwencja na pilocie do uruchomienia?